סיכום אירועי השבת: תאונה קשה בבית שמש

בליל שבת אירעה תאונת דרכים קטלנית בסמוך לטיילת בשדרות יהודה בן זאב בבית שמש. גבר כבן 30 שנהרג במקום.
מטוסים של המדינות בקואליציה נגד דאעש הפציצו סמוך לכניסת השבת שני יעדים נוספים של דאעש בקובאני.

תאונת דרכים קשה אירעה בין שני כלי רכב בצומת חתרורים על כביש 31 – 4 פצועים קשה. 2 מסוקים פינו מהתאונה לביה"ח סורוקה גבר כבן 45 במצב קשה, סובל מפגיעה רב מערכתית. אשה במצב קשה מאד לא יציבה מונשמת.
בשלהי השבת אירעה תאונת דרכים ברח' ברוך רם פינת ז'בוטינסקי בנתניה, 2 הולכי רגל שנפגעו מרכב. צוות מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים בילינסון ולניאדו 3 פצועים, בהם: אחת קשה, אישה כבת 80 עם חבלת ראש, מורדמת ומונשמת לבילינסון. הולך רגל נוסף ונהגת הרכב מפונים במצב קל לבי"ח לניאדו.
בליל שבת אירעה תאונת דרכים קטלנית בסמוך לטיילת בשדרות יהודה בן זאב בבית שמש. צוות מד"א דיווח על גבר כבן 30 שנהרג במקום. נפתחה חקירה.
שמורת הטבע גמלא נסגרה במהלך השבת למבקרים בשל טיפול בשריפה שהתחוללה במקום. מחפ"ק המשטרה נמסר שלא דווח על נפגעים ולא היה סכנה לחיי אדם. לאחר שהושגה שליטה ע"י כב"ה נערכה הערכת מצב מחודשת בהשתתפות גורמי משטרה כב"ה ונציגי השמורה, ולאחר מכן נפתח השמורה למבקרים.
בעולם
מטוסים של המדינות בקואליציה נגד דאעש הפציצו סמוך לכניסת השבת שני יעדים נוספים של דאעש בקובאני. שר החוץ הגרמני פרנק וולטר שטיינמייר אמר בראיון לתקשורת כי גרמניה מעוניינת כי מדינות ערב, איראן וטורקיה יגבירו את מעורבותן במערכה נגד דאעש.  "גרמניה ניסתה לשכנע את המדינות בצורך להתעלות מעל מחלוקות ויריבויות ישנות ולהלחם יחד נגד דאעש".
לוחמים כורדים בסוריה הצליחו להדוף פלישה של דאעש למרכז העיר קובאני, הסמוכה לגבול עם טורקיה. זאת לאחר שלוחמי הארגון פלשו למטות של הלוחמים הכורדים בעיר, פלישה שהציתה קרב של שעה וחצי שבסופו הארגון הג'יהאדיסטי נסוג. כך דיווח ארגוון זכויות אדם בסוריה.
שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל התייחס לשיתוף הפעולה עם טורקיה במערכה מול דאעש ואמר כי מלבד הסיוע באימון כוחות אופוזיציה סורית, ארצות הברית מעוניינת גם לצאת לגיחות התקפה מבסיס חיל האוויר אינצ'ירליק שבדרום טורקיה. "האפשרות להשתמש בבסיס תסייע לנו מאוד", אמר הייגל בביקור בקולומביה.
ליסה מונאקו יועצת ביטחון בכירה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה נפגשה בבית הלבן עם ראש המודיעין הטורקי האקן פרידן, במסגרת התמודדות עם המשבר בסוריה. ליסה הביעה הערכה על תמיכתה של טורקיה במבצע הצבאי שמובילה ארה"ב בסוריה ובעיראק, והדגישה את החשיבות בהאצת הסיוע הטורקי למערכה נגד דאעש.
גורם רשמי במשרד ההגנה האמריקני אמר כי רמטכ"לים של 21 מדינות שחברות בקואליציה הבינלאומית נגד דאעש יגיעו לכינוס בעניין ביום שלישי בוושינגטון. לכינוס יגיעו נציגי כל הצבאות האירופיים של המדינות שחברות בקואליציה, נציג אוסטרלי ונציגי חמש המדינות הערביות שהשתתפו בתקיפות בסוריה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.