שבת שכולה ש"ס • נשיא ה"מועצת" ודרעי שבתו באלעד (גלריה)

ש"ס באלעד • נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגר"ש כהן ויו"ר ש"ס אריה דרעי שבתו בעיר אלעד • מאות הגיעו לשיחותיו ושיעוריו של הגר"ש כהן שנמסרו במהלך השבת. דרעי מסר אף הוא שיעור תורני. במוצ"ש: התכנסו ראשי ש"ס ופתחו את מטה הפעילים המקומי.

שבת  של חיזוק והתעלות רוחנית שלא תישכח בעיר אלעד במחיצתו של נשיא מועצת החכמים הגאון רבי שלום כהן ששבת בעיר בשבת קודש. את טעמה הנפלא שטעמו תושבי אלעד בשבת זו שבת שירה בה שהו במחיצתו של חכם שלום כהן לא ישכחו תושבי העיר לעולם, שבת שהייתה רצופה בדרשות ובשיעורי תורה למכביר, כאשר גם שירת הבקשות ברוב עם ובטוב טעם עם טובי החזנים לא נעדרה בבחינת לשמוע אל הרינה ואל התפילה.

מיד עם היוודע בתחילת השבוע על דבר כוונתו ובואו של הגר"ש כהן לעיר החלה היערכות קדחתנית להצלחתו של ביקור נדיר וחשוב זה, שכן, הן בשל העובדה  שהגר"ש מרומי גילו מתקשה בהליכה, והן כדי לקבל את ההמונים המתעתדים לבוא ולשמוע את שיעוריו ודרשותיו, ולשם כך נבחר בית הכנסת הספרדי הגדול בעיר בית הכנסת "זכור לאברהם" שתוגבר במאות כסאות נוספים ודירה סמוכה לביהכ"נ למשכנו של הגר"ש.

צוות משימה בראשותו של סגן ראש העיר צוריאל קריספל ועוזרו צחק מלכה, אברכים שהתגייסו לסייע וגבאי בתי הכנסת איש איש במשימה שהוטלה עליו, החל בהכנת קבלת הפנים בשערי העיר ע"י מאות ילדי התתי"ם עם הוריהם, איתור דירות אירוח לבאים הרבים מחוץ לעיר, ובראשם, יו"ר תנועת שס אריה דרעי שאף הוא יתארח בשבת זו.

קבלת פנים חגיגית

בשעה היעודה להגעתו של הגר"ש  לשערי העיר, נהרו מאות מילדי התתי"ם והוריהם במחלצות השבת, רבנים ואישי ציבור, ראש העיר ישראל פרוש, סגן ראש העיר ויו"ר התנועה בעיר צוריאל קריספל, וחברי המועצה שקיבלו את פניו בשירה אדירה, ושיירה ארוכה של מכוניות כשבראשה מתנדבי "איחוד הצלה" עם אופנועיהם מלווים את הגר"ש עד לבית מארחו הסמוך לביהכ"נ המרכזי, לא לפני שהגר"ש מעניק ומאציל באריכות ברכת כהנים לילדי החמד והוריהם.

מאות הכיסאות שהוכנו מראש בבית הכנסת נתפסו מבעור יום על ידי המתפללים הרבים שנהרו מכל רחבי העיר, רבני הקהילות על חבריהן שבאו לחזות ולחסות בצילו של הכהן הגדול וליהנות מדרשותיו.

לאחר תפילת מנחה וקבלת שבת ברוב עם, קיבל את פניו בדברי פתיחה המרא דאתרא הגאון רבי מרדכי מלכה וכשלאחר מכן נשא הגר"ש דברי התעוררות. למעלה מאלף איש יושבים מרותקים שעה ארוכה לדרשתו הארוכה של הגר"ש.

הגר"ש בדבריו ציין את החובה של כל אחד ואחד ללא יוצא מן הכלל להיות שותף לממלכת התורה הזו שנקראת תנועת ש"ס אשר מאחוריה עומדים אלפי מוסדות והרבצת תורה שאין כדוגמתו ובשעה זו על כולנו לפעול להצלחתה ולקדש שם שמיים.

מרן פרץ בבכי

למרות התארכותם של התפילות והדרשות, כבר לפני השעה 20:00 התייצבו המונים רבים בבית הכנסת כדי לתפוס מקומות לשירת הבקשות המונית כנהוג בתפוצות ישראל מבני עדות המזרח מידי שבת, ובמיוחד לכבוד 'שבת שירה' כאשר טובי החזנים והפייטנים תושבי העיר בניצוחו ובניהולו של כפיר פרטוש שניהל את השירה ביד רמה ובטוב טעם ודעת. בית הכנסת התמלא על יושביו ועומדיו אשר צר מהכיל בלמעלה מ-1.000 איש, כאיש אחד ובלב אחד תוך כדי שהם מקבלים את פניו של נשיא המועצת בשירה אדירה ובכבוד רב כיאה לכבודה של תורה.

לאחר תפילת ערבית וברכת הלבנה יצא מרן לביתו להבדלה, ומיד לאחר מכן הגיע בלוויית המרא דאתרא הגר"מ מלכא ויו"ר התנועה דרעי יחד עם ראש העיר ישראל פרוש וסגנו צוריאל קריספל, חברי המועצה והסיעה, לקבוע מזוזות ולשאת דברים בפני הנוכחים הרבים שהסתופפו  בחנוכת המבנה החדש והמפואר של תלמוד תורה "מאור ישראל" בנשיאותו של המרא דאתרא .

הגר"ש בדבריו שם פרץ בבכי כאשר דיבר על הבלבול והרוחות הרעות שפושות במחנה, ועל החובה לציית ציות מוחלט לגדולי ישראל ומנהיגיו המסורים לנו מדורי דורות וכמה שחשוב לא לסטות ימין ושמאל מהחינוך הטהור וכפי שקיבלנו מסיני ובשרשרת הדורות.

את ביקורו בעיר חתם בסעודה רביעית בבית המרא דאתרא בהשתתפותם של נכבדים רבים כשבסיומה ניגש להכתיר את תלמידו הרב הגאון יחזקאל כהן כרבה של קהילות "איגוד האברכים" בעיר, הגר"ש האריך בשבחיו של הרב מהיכרותו רבת השנים, על התמדתו וכח עיונו וברכו שיצליח להנהיג את עדתו ביד רמה ושלא תצא תקלה מתחת ידו.

התנצחות בלימוד של היו"ר

בין לבין, ביקרו יו"ר התנועה אריה דרעי ביחד עם סגן ראש העיר צוריאל קריספל ויו"ר התנועה בעיר  למטה המרכזי של התנועה בעיר כאורחו של מנהל המטה המסור והנמרץ חנן זיגדון, כדי לחנוך אותו ולקבוע מזוזות במקום החדש שנערך בטוב טעם ודעת ובאופן מרשים, ושיחת חיזוק ותמריץ קצרצרה עם הפעילים הנמרצים והנלהבים, בבחינת אין מזרזין אלא למזורזין, בא לחזק ויצא מחוזק משנוכח מהאוירה ורוח ההתנדבות במקום.

בתוך כך גם יו"ר התנועה אריה דרעי נשא דרשות במהלך השבת בבתי הכנסת בעיר בענינא דיומא וחידושים מפרשת השבוע, תוך שהוא חמוש וגדוש במאמרי חז"ל על הפרשה ובביאורים ותובנות נפלאות. כמו"כ נשא דרעי שיעור נרחב בפני מאות אברכים ובחורי ישיבות בבית הכנסת "אור שמעון" בראשותו של הרב  דניאל פריינטה, שיעור בהלכה ופלפול בדיני חיוב ברכת המזון וממה הוא נובע חיוב זה ("ואכלת ושבעת") האם בגלל האכילה ושיעוריה, או שמא בגלל השביעה, שעה ארוכה התנצח הרב דרעי שליט"א עם האברכים ובחורי הישיבות בסוגיה זו תוך כדי הבאת דברי הראשונים והאחרונים בסוגייא.

גם רעייתו יפה דרעי תחי', מסרה שיעורים לנשים הן בערב שבת והן בשבת בצהריים שיעורים מרתקים, שנמשכו שעה ארוכה כאשר בסיומם מתלוות אליה נשות השיעור מי בעצה ומי בשאלה, ללא ספק שבת עמוסה ומרעננת רוחנית ומספקת אנרגיות הדדיות וכוחות לכל מי שחווה, השתתף ונטל חלק בפעילות רוחנית עניפה זו.

unnamed (18)

unnamed (20)

ברכת כהן

unnamed (5)

unnamed (14)

unnamed (15)

unnamed (17)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.