סיכום החג בחצרות הרבנים: רופא הוזעק לחזון איש 5 – הרב גלינסקי אושפז

סיכום אירועי החג: במהלך החג שעה מרן הגר"ע יוסף בבית החולים הדסה זאת לאחר התייעצות הרופאים בערב ‪ החג.

ליד מיטתו שהו בנו הרב משה יוסף. יו"ר תנועת ש"ס ‪ אריה דרעי ח"כ אריאל אטיאס  ונאמן ביתו צבי חקק, במהלך החג התקיימה בחדרו  מנין מצומצם, ח"כ אלי ישי הגיע בערב שבת רגלית לבית החולים.

הערב ‪ צפוי התייעצות רפואית. מסתמן כי מרן ישוחרר מחר לביתו.

 בתפילת מוסף של יום א' של ראש השנה הוזעק רופא לביתו של מרן הגראי"ל שטינמן לאחר חשש  איבוד נוזלים וחולשה,לאחר טיפול קצר  המשיך בתפילה.

 במניין שע"י ישיבת פוניבז' בהיכל 'אהל קדושים' ;סיימו ביום הראשון של החג את התפילות  ב-14:50, ביום השני ב-14:30, לאחר קריאת התורה נערך  ברית, ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין היה סנדק.במהלך תפילות יום הראשון  3 נשים התעלפו.

אלפים מתושבי בני ברק נהרו בליל א' של החג להתברך ממרן הגר"ש וואזנר,לאור העומס האדיר, יצא מרן למרפסת ביתו כל חצי שעה לברך את קהל האלפים.  את תפילות  סיימו כל יום בשעה 2.

אלפי איש נהרו בליל החג להתברך ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א לראשונה השנה הוצבו מחסומים לאורך הרחוב רשב"ם. במשך שעתיים ישב מרן לקבל את האלפים.

 בחסידות ויז'ניץ סיימו  ביום הראשון את התפילה  ברבע לחמש, ביום השני סיימו בארבע.

 בחסידות סערט ויז'ניץ חיפה. בשני ימי החג  סיימו את התפילות בשעה -4.

 בחסידות דז'יקוב ויזניץ רחובות : סיימו את התפילות ביום א' בשעה 17:00 ביום ב' סיימו ב: 16:20.

ביום ב' של ראש השנה, אחה"צ, פונה הגאון רבי יעקב  גלינסקי לביה"ח מעייני הישועה עקב חשש לאירוע מוחי.  בני משפחתו של הרב גלינסקי בן ה-92 סיפרו כי לאחר תפילת המנחה ביום השני של ראש השנה הוא שוחח עם מקורביו שסבבו אותו ואמר כי אינו חש בטוב. שהתעורר חשש לאירוע מוחי פונה מביתו לבית החולים המקומי.

מבית החולים נמסר: כי לפי שעה הוא יישאר להשגחה רפואית, ובמידה ויחול שיפור במצבו הרפואי הוא ישוחרר לביתו.

בליל השבת אושפז הגאון  נטע פריינד בבית החולים  שע"צ,לאחר איבוד נשימה. מצבו יציב.

 בהיכל ישיבת פוניבז סיימו ב יום א'  בשעה 3 יום ב2:15 בהוראת ראש הישיבה  הגאון רבי שמואל מרקוביץ תלו מודעה בפתח ההיכל על בלנק של הישיבה להתפלל לרפואותו של מרן הגר"ע יוסף.

הרב זלמן ברוך מלמד, רב היישוב בית אל, הודיע בדרשת שבת שובה על פרישתו מתפקיד רב הישוב.  הוא ימשיך לשמש בתפקידו כראש הישיבה הגבוהה.

חסידות בעלזא: ביום הראשון סיימו ב: 6. ביום השני סיימו ב: 5. ויזניץ: ביום הראשון סיימו ב: 4:30.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם הרב עובדיה וגם הרב שטינמן.לקיים בנו חכמי ישראל

    שמוליק |
    הגב