סיכום החג: ערבים תקפו מתפללים בעיר העתיקה

סיכום החג הראשון : ברשת הופצו מספר סרטונים בהם נראים מתפרעים פוצחים בקללות לעבר מתפללים יהודים ששבו מבית הכנסת כשבידם הם נושאים את ארבעת המינים. צה"ל תקף בסוריה בעיקר זליגה ירי לישראל ואובמה קורא להדיח את אסד

סיכום אירועי החג: אלימות קשה בעיר העתיקה: מתפרעים פלסטינים התנהגו באלימות כלפי מתפללים יהודים שסיימו את תפילת החג, ברשת הופצו מספר סרטונים בהם נראים מתפרעים פוצחים בקללות לעבר מתפללים יהודים ששבו מבית הכנסת  כשבידם הם נושאים את ארבעת המינים.

במהלך החג, קבוצת מתפרעים התבצרה גם הבוקר בתוך מסגד אל אקצא, הקימה מחסומים למניעת סגירת דלת הכניסה למסגד ואף הקימה מחסומים ברחבה המובילה אליו. כוח המשטרה, בפיקודו של מפקד המחוז ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, נכנס להר הבית בשעות הבוקר המוקדמות, לאחר שרעולי פנים יידו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים ונמלטו לתוך המסגד המבוצר ועמוס במגוון אמצעים מסוכנים שהכינו מבעוד מועד.

מתוך המסגד השליכו המתפרעים לעבר השוטרים והלוחמים בקבוקי תבערה רבים שהתנפצו, התלקחו וגרמו לאש בפתח המסגד. בנוסף הושלכו אבנים, בקבוקים עם חומר לא מזוהה ונורו זיקוקים בכינון ישיר. השוטרים והלוחמים השתלטו על המתפרעים, פעלו להסרת החסמים שהוצבו במקום והר הבית נפתח לביקורים בשעה היעודה.

בליל החג אירע  תקיפה בסוריה בערב החג: כוחות צה"ל תקפו הערב (ראשון) בשטח סוריה – זאת בתגובה להמשך זליגת הירי מהלוחמה הפנימית במדינה בין צבא אסד לכוחות המורדים

שתי מטרות צבאיות של הצבא הסורי הותקפו במרכז רמת הגולן הסורית וכי התקיפה בוצעה בתגובה לזליגות הירי של הצבא הסורי לתוך שטח מדינת ישראל מהלחימה הפנים סורית ביומיים האחרונים. "צה"ל רואה בצבא הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

בארצות הברית : שעות ספורות לפני פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בה אמורים השניים לדון בהסדר אפשרי, נאם נשיא ארה"ב ברק אובמה ואמר כי חייב להימצא פתרון למשבר בסוריה שלא יכלול את בשאר אסד. נשיא רוסיה שנאם כשעתיים אחריו השיב: "רק אסד נלחם באמת בדאע"ש".

 

בדבריו טען אובמה כי אסד אינו יכול להיות חלק מהסכם שיסיים את הסכסוך רווי הדמים. "ארצות הברית מוכנה לעבוד עם כל מדינה כולל רוסיה ואירן כדי לפתור את העימות, אבל עלינו להבין שאי אפשר להמשיך בסטטוס קוו", הסביר. "צריך לזכור איך זה התחיל – אסד הגיב למחאה שקטה בדיכוי אלים ובהריגת חפים מפשע. דרושה פשרה לסיום הקרבות אבל צריך ממשלת מעבר שאסד הוא לא חלק ממנה ושלטון שמכיר בזה שדרוש סוף לכאוס כדי לתת לסוריה להיבנות מחדש".

VID-20150928-WA0000 from Kooker on Vimeo.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.