סיכום השבוע: התככים עם בנט – לפיד החלום השחור של ביבי התממש

כשראש הממשלה בנימין נתניהו החליט על הקדמת הבחירות באוקטובר אשתקד, סביר להניח שהוא לא חשב איזו קרקס הולך להיות לו בקואליציה שלו .

כשנתניהו יישב בישיבת הממשלה הראשונה, ויסקור במבטו את היושבים לצידו סביב השולחן,  הוא ימצא את עצמו מוקף באנשים חשדניים . הוא יסתכל שמאלה וימצא שם את יאיר לפיד, האיש שניסה ללחוץ עליו עד הרגע האחרון. הוא יסתכל ימינה וימצא שם את נפתלי בנט, בוקה ומבולקה.

מצדו השני של השולחן הוא ייתקל בציפי לבני – אישה שתקפה אותו מעל כל במה אפשרית בארץ.

המו"מ הקואליציוני התנהל במשך 40 ימים עד שהתחילו לראות עשן כלשהו יוצא משם, לא חשוב כרגע הצבע. מזל שיש דד-ליין קבוע בחוק, שאם לא כן המו"מ הזה היה יכול להימשך הרבה יותר משנתיים.

ביום ראשון היה נדמה כי הקואליציה כבר סגורה ונעולה, אכן כך היה, אבל מאחורי הקלעים נותרו מחלוקות ודם רע שזרע בנט לא איפשר לנתניהו לסגור את הקואליציה שלו.

בנט התרוצץ בשבועיים האחרונים לא מעט כדי לפשר ולגשר בין נתניהו ללפיד, תחילה סביב התעקשותו של לפיד להתמנות לשר החוץ. מי שהוריד את לפיד בסופו של דבר מהעץ היה בנט, ששיכנע אותו להיכנע ולקחת את האוצר.

נתניהו חשב כי אחרי שהסתיים הקרב על נושאי המהות כגון השוויון בנטל והתקציב, ואחרי שסוכם כי לפיד יהיה שר האוצר וכי בקואליציה לא יהיו חרדים, תיסלל הדרך להסכם קואליציוני בתוך זמן קצר ביותר. אבל לפיד חשב אחרת. הוא חשב לפוצץ הכל על תיקי החינוך והפנים ועל ראשות ועדת הכספים.

ביום רביעי הדרמה הייתה בעיצומה ונתניהו השתמש באלי ישי שימש כקלף אחרון אצלו מול בנט – ולפיד , נתניהו לא הפסיק להוציא ספינים מהבית ברחוב בלפור – הרב עובדיה נפגש עם שלי – החרדים בדרך לנתניהו – צלמי עיתונות כבר נשלחו ללשכת ראש הממשלה לתעד את ישי ודרעי סוגרים הסכם וקובעים מהפך. לשווא . הסמסים של הכתבים לא הפסיקו להבהב אולם בנט לא קנה את התרגיל והודיע בפייסבוק שלו שהוא יפתור את העניין ,ואכן הוא שקבע את נוסחת הפשרה שחילצה את שני הצדדים מהמבוי הסתום שאליו נקלע המו"מ .

בנט פירק במו ידיו את המחנה הלאומי ונתן יד להוצאתן של הסיעות החרדיות מהממשלה. יתכן שאם היה מקדיש מזמנו לשכנע את לפיד גם בעניין הזה, ולפחות מנסה לגרום לו לוותר על הדרישה שלא יהיו חרדים בקואליציה, היה קונה את עולמו בעיני נתניהו. אבל בנט לא ניסה, ובכך הפך את עצמו לשותף מלא למהלך.

בכך לא תמה הדרמה אתמול, כאשר בנט התעקש על תפקיד הסגן של ביבי. עוד ההזויים מבין הכתבים כבר הבינו שמדובר בספינים ומאבקים של הבריון מבית היהודי, אחי, הכי ! לפנות בוקר בנט קיבל עוד כמה סוכריות מביבי וסגר על הסכם, שבנט ילך לעשות קבלת שבת (אסמסים) הוא יוכל להתרווח ולנשום לרווחה, אבל לאורך זמן המאבק והתככים רק החלו, אם כך תראה הממשלה, היא לא תאריך ימים רבים .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.