דיווחים מדאיגים מסוריה; סיכום חדשות הצום

סיכום חדשות יום הכיפורים: הרוסים מגבירים את הסיוע לאסד, האפיפיור בביקור היסטורי בארה"ב וחיזבאללה נסוג מסוריה

 

חדשות יום הכיפורים: ה"וול סטריט ג'ורנל" מפרסם תמונות לווין שמהן עולה בבירור כי רוסיה מרחיבה את פעילותה הצבאית בסוריה.

במגזין האמריקני, דווח כי כוחותיו של פוטין בונים עוד שני בסיסים בעיר הנמל לטקי

שעות ספורות לאחר תחילת הצום, מתה המחבלת שניסתה לדקור אתמול חייל במחסום ליד חברון. המחבלת שנורתה על ידי כוחות הביטחון נפצעה באורח אנוש. המחבלת פונתה למרכז הטראומה בשערי צדק, הוכנסה לחדר ניתוח מיד עם הגעתה ושעות בודדות לאחר מכן מתה מפצעיה.

עוד חדשות בעולם: האפיפיור פרנציסקוס ביקר לראשונה בארצות הברית, הוא  נפגש עם הנשיא אובמה בבית הלבן. פרנציסקוס נחת אמש לראשונה על אדמת ארצות הברית לביקור היסטורי, כשהוא נושא עמו את המסר שלפיו "כוחה ועושרה של ארצות הברית צריך לשרת את האנושות – ולא ההיפך".

פלאש 90
פלאש 90

 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נועד בצרפת עם הנשיא פרנסואה הולנד. אבו מאזן הזהיר מפני אינתיפאדה שלישית בעקבות העימותים בין כוחות הביטחון למתפרעים פלסטינים בהר הבית בשבוע שעבר. "מה שקורה באל-אקצא מאוד מסוכן", הבהיר אבו מאזן. "הדבר עלול להוביל לאינתיפאדה חדשה – דבר שאיננו מעוניינים בו".

חיזבאללה הכריז כי יפסיק להילחם לצד כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד במלחת האזרחים מול כוחות המורדים – כך אמר מקור דיפלומטי ל"דיילי סטאר" הלבנוני.

ברכבים: מנכ"ל ענקית הרכב פולקסווגן מרטין ווינטרקורן הודיעעל התפטרותו –  לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית הודתה בכך שזייפה בדיקות זיהום אוויר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.