תיעוד: הנס הגדול ברחובות ירושלים(וידאו)

יום של ניסים – השחזור: כך נמנע בצומת רמות טבח חסר תקדים בהיקפו. גם ליד אריאל נמנע בנס פיגוע רצחני. צפו {שלב אחרי שלב}

יום של ניסים: אזרחים דיווחו אמש על ירי מרכב חולף לעבר אוטובוס שם שהו עשרות חרדים בין היתר בצומת רמות שבעיר. מצוד נערך אחר המחבלים, שחוסלו ברח' הצנחנים – שם נפצע קשה גבר בן 50 מירי. סמוך לאריאל: ניסיון דקירת חייל, המחבל חוסל.

ערבי תושב מזרח ירושלים נפצע לאחר מכן באורח קשה בפיגוע ירי ודריסה ברחוב הצנחנים באזור שער שכם בירושלים. כוחות הביטחון ירו לעבר שני המחבלים החמושים וחיסלו אותם. צוותי מד"א העניקו טיפול ראשוני לערבי שנפצע באורח קשה וסובל מפגיעה בפלג גופו העליון. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים.

מדובר באותם שני מחבלים שביצעו את הירי בצומת רמות זמן קצר קודם לכן. נוסעים שהיו באוטובוס אגד בשדרות גולדה מאיר הבחינו בשני המחבלים עם נשק ושמעו ירי, מאבטח שהבחין בהמולה עצר את רכבו, רץ לעבר האוטובוס וביצע ירי כדור בודד לעבר שני המחבלים שנמלטו. לא זוהו פגיעות באוטובוס, שלושה בני אדם נפצעו באורח קל ואדם אחד לקה בחרדה.

(באדיבות רשת)

מתברר כי המחבלים יצאו מרכבם במטרה לבצע ירי לעבר האוטובוס העמוס והאנשים הרבים בתחנה, אלא שמאבטח שירה לכיוונם הצליח להניס אותם והם נמלטו מהמקום עד שחוסלו.

"צריך להבין שהצומת עמוס מאוד ופקוק בשעה הזו של הבוקר. כמעט כל האזרחים שם לא חמושים", מספר דוד שהיה עד להתרחשויות מתוך האוטובוס, ומוסיף: "אם הם היו מרוקנים שם את המחסניות שלהם אני לא רוצה לחשוב איך זה היה נגמר…מה גם שכל האזור שם פקוק לתנועה והיה לוקח לכוחות ההצלה זמן רב להגיע לשטח ולפנות את הנפגעים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.