"סיכלנו את גניבת התוצרת החקלאית הגדולה ביותר בדרום בשנים האחרונות"

לוחמי מג"ב סיכלו אתמול את מה שמוגדת "גניבת התוצרת החקלאית הגדולה ביותר בדרום בשנים האחרונות"

לוחמי מג"ב סיכלו אתמול את מה שמוגדת "גניבת התוצרת החקלאית הגדולה ביותר בדרום בשנים האחרונות".

מדובר על עשרות טונות של עגבניות וענבים שנקטפו בפראות מהכרמים והחממות במושב שקף שבמועצה האזורית שפיר הסמוכה לקריית גת, והועברו אל דרום הר חברון בידי יותר מ-70 גנבים ערבים. 67 מהם נעצרו בידי כוח מג"ב וחיילים שהוזעקו למקום וההערכות הן ש-20 מהגנבים נמלטו.

עם זאת, 40 מהעצורים שוחררו משום שהם קטינים. חוקרי מג"ב מעריכים בשלב הזה כי נקטפו בין 20-24 טון ענבים ובין 5-7 טון עגבניות מאז יום שישי בבוקר ועד שהגניבה אותרה כשהיא בעיצומה.

מחקירת מג"ב עולה כי הערבים, תושבי הכפר בית עווא נכנסו לשטח ישראל באמצעות מעבר מים רחב. הם העבירו את הסחורה הגנובה בארגזים ובדליים לכמה כלי רכב שהמתינו בשטחי יו"ש ומשם על פי החשד נסעו למכור את התוצרת בשוק בבית עווא.

בנוסף לכמות הענקית של התוצרת שנקטפה, ביצעו החשודים נזקים גדולים לחממות ולרכוש החקלאי שהיה במקום מתוך כוונה על פי החשד להשחית ולהסב נזק רב.

4 רכבים ששימשו על פי החשד את הגנבים – הוחרמו.

חוקרי מג"ב שהגיעו למקום עסוקים כעת באיסוף ממצאים, ראיות, עדויות ובגיבוש תמונת מצב מלאה לגבי הנזקים שנגרמו במקום ולגבי כמות התוצרת שנקטפה ונמצאה במקום. עוד נבדק מהיכן וכיצד הצליחו הפלסטינים לחצות את גדר הביטחון בגזרת התפר.

במשמר הגבול משבחים את התגובה המהירה של הכוחות שהביאה לסיכול הגניבה, למציאה ככל הנראה של מרבית התוצרת שנקטפה ולמעצר החשודים.

במג"ב כבר החלה חקירת האירוע במטרה לגבש תשתית ראייתית כנגד העבריינים ולהעמידם לדין.

נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, התייחס הבוקר לגניבת התוצרת החקלאית בשקף:

לדבריו, "המקרה בשקף מחזק את מה שאנחנו זועקים כבר הרבה זמן, מדובר בטרור חקלאי- לא פחות, אשר יכול להיגמר בהרבה יותר מנזק כלכלי ולשם אנחנו לא רוצים להגיע. נתוני הטרור הפלסטיני כנגד החקלאים ואדמות ישראל, האמיר בצורה אדירה בשנים האחרונות ואם מדינת ישראל לא תיקח על כך אחריות ותתייחס לזה כטרור,
אנחנו נשמע על עוד המון מקרים שהסוף שלהם עלול להיות טראגי.

מישהו צריך להתעורר ולפעול ביד קשה למיגור והרתעה. אנו מתכוונים לנסח חוק לחיזוק ההרתעה, כך שברגע שמישהו נתפס, רכושו יעוקל אוטומטית עד תום ההליכים. כמו כן, אנו קוראים לשקול בשנית את בקשתנו לפצות את החקלאים במקרים מסוג זה על ידי מס רכוש, כפי שהוחלט בהצתות המכוונות בכרמל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.