סילבן יוזם: יום ראשון חופש

בישראל למרות ניסיונות של השר סילבן שלום להעביר חקיקה בנושא היא לא צלחה. עתה השר סילבן שלום מתכוון שוב להעביר את החקיקה.

מי אוהב לעבוד ביום ראשון? באירופה מונהג ביום ראשון חופש, אך בישראל למרות ניסיונות של  השר סילבן שלום להעביר חקיקה בנושא היא לא צלחה. עתה השר סילבן שלום מתכוון שוב להעביר את החקיקה.

ב"מעריב־השבוע" פורסם כי השר שלום צפוי להציע לחבריו בממשלה להפעיל את המהלך בצורה ניסיונית לתקופה של שישה עד שמונה סופי שבוע בשנה,  בסופי שבוע של אירועים ממלכתיים, כפי שנעשה בארה"ב.

על פי התוכנית של שלום, סוף השבוע הארוך אמור לכלול גם את ימי ראשון, ו ואילו ביום  שישי, אמורות להתווסף שעה או שעתיים של עבודה.

בשעתו בבנק ישראל הסתייגו מהיוזמה וטענו כי המהלך "עלול לגרום לפגיעה בפריון ולאובדן שעות עבודה יקרות".

בתגובה "מעריב־השבוע" אמר שלום: "ליוזמה שלי לחדש את המהלך הזה אין קשר להחלטה לאסור משחקי כדורגל בשבתות. מדובר במהלך חשוב גם מבחינה כלכלית (ימי המסחר בבורסה ). הגיע הזמן שעם ישראל יוכל ליהנות מסופי שבוע ארוכים כמקובל בכל העולם הנאור". עוד הוסיף שר הפנים: "מגמת קיצור שבוע העבודה אינה חדשה, ולפי הערכתי הדבר הזה – לא רק שלא יפגע בפריון – אלה אף יעלה אותו. בכוונתי להביא את היוזמה לאישור באחת מישיבות הממשלה הקרובות".

 

לפני כמה ימים, פורסם  שמחקר חדש קובע שככל שאדם עובד שעות רבות יותר, כך גדל הסיכון שילקה בשבץ. מהמחקר שנערך בכמה יבשות עולה  כי לאנשים שעובדים יותר מ־55 שעות בשבוע יש סיכוי של 33% ללקות בשבץ – יותר מחבריהם שעובדים 35־40 שעות שבועיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.