נדיר: פרה אדומה נולדה בניו ג'רזי (וידאו)

היסטוריה בניו-ג'רזי: פרה אדומה נולדה לחוואי יהודי במקום. מיליון דולר הוצעו לחוואי תמורתה – אך הוא סירב. צפו בסרטון המלא

סימנים ראשונים של פעמי משיח? לראשונה מחורבן בית המקדש נולדה פרה אדומה נולדה לחוואי יהודי מניו ג'רזי. האחרון הספיק לקבל הצעה למיליון דולר תמורתה, אך סירב. ארבעה רבנים שביקרו בחוותו קבעו כי ככל הנראה, מדובר בפרה אדומה כשרה.

על פי ויקפדיה, בשנים האחרונות ישנן קבוצות יהודיות ששואפות למצוא פרה אדומה (ביניהן מכון המקדש), אולם עד כה מאמציהן לא צלחו. בשנת 2000 לערך נולדה פרה אדומה ברפת בכפר הנוער הדתי, אך בהמשך צמחו בה כמה שערות שחורות, והיא נפסלה. בשנת 2014, נמצאה פרה אדומה בארצות הברית בנוסף, בעוד מספר מקומות בעולם מצויים עדרים גדולים של פרות אדומות. האפשרות לשרוף כיום את הפרה האדומה תלויה במספר שאלות הלכתיות, והיא שנויה במחלוקת.

לפי הרמב"ם , תשע פרות אדומות נעשו משנצטוו במצוה זו, עד שחרב הבית בשנייה – ראשונה עשה משה רבנו, ושנייה עשה עזרא, ושבע מעזרא עד חורבן הבית; והעשירית עושה המלך המשיח, מהרה ייגלה" (משנה תורה לרמב"ם, ספר טהרה, הלכות פרה אדומה, פרק ג', הלכה ד').

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מסופר על הגאון רבי משה פיינשטיין שבישרו לו שנולדה פרה אדומה, הוא כלל לא התלהב, להיפך הוא אמר הרי הדין הוא שפרה אדומה צריכה להיות בת שנתיים, אני לא רוצה לחכות שנתיים עד ביאת המשיח, אני רוצה אותו מיד וכבר נמצא פרה אחרת.

    אברהם |
    הגב