"סין עוזרת לנו עם צפון קוריאה"

במלאות 100 ימים לכהונתו בבית הלבן, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשא נאום בעצרת בפנסילבניה בפני עשרות אלפי נוכחים { טראמפ גילה}

במלאות 100 ימים לכהונתו בבית הלבן, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשא נאום בעצרת בפנסילבניה בפני עשרות אלפי נוכחים ולעג לתקשורת תוך שהוא  מכנה את הדיווחים ב-CNN וב-MSNBC "חדשות מזויפות" ואת "הניו-יורק טיימס". "קבוצה גדולה של שחקנים מהוליווד ואנשי תקשורת מוושינגטון עורכים פגישה עכשיו".

"אני מעביר את זמני אתכם, עם קהל גדול וטוב הרבה יותר. אין מקום שבו הייתי מעדיף להיות מאשר כאן אתכם", אמר טראמפ.

לאחר שהתגאה בהישגו עבר טראמפ לדבר על צפון קוריאה והדרדרות היחסים בינה לבין ארה"ב,"נפגשתי עם נשיא סין בפלורידה והיו לנו שיחות ארוכות", סיפר טראמפ. "סין עוזרת לנו עם המצב בצפון קוריאה. אני מאמין שהנשיא רוצה לקחת אחריות על המצב. יש לו כוח עצום כי הוא אחראי על יותר מ-90% מהמוצרים במדינה. אבל התקשורת התייחסה לזה שלא אמרתי לשי שהוא עורך מניפולציות במטבע. נראה לכם הגיוני שאבקש עזרה מסין ואז אאשים אותה במניפולציות"? תהה הנשיא.

לאורך הנאום חזר טראמפ על ההתחייבויות שלא הצליח להעביר במהלך 100 הימים הראשונים: לבטל את אובמה קר (שלא עלה להצבעה מפני שלא היה רוב לביטול בקונגרס), לבנות את החומה בגבול מקסיקו, ולגרש את כל "הטרוריסטים האסלאמיים הקיצוניים" .

"ירשתי בלאגן עצום", אמר טראמפ. "במשך עשורים התעשייה האמריקנית הייתה בשפל. הגבולות בארה"ב היו פתוחים, בזבזנו מיליארדים על פרויקטים גלובליים ולא יכולנו לספק ביטחון לאנשים שלנו. אנחנו נדון מחדש בהסכם הסחר עם קנדה ומקסיקו ונגיע איתן להסכם טוב והוגן יותר. נבנה את החומה בגבול מקסיקו ונעצור את כניסת המהגרים הבלתי חוקית ואת הסמים", התחייב.

לבסוף שאל טראמפ את הנוכחים: "הייתם בהרבה מאוד עצרות, ואתם יודעים איך הן נראות. ראיתם פעם דבר כזה כמו עצרות של טראמפ"? בתגובה עשרות אלפי המשתתפים בעצרת נעמדו על רגליהם והריעו לנשיא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.