'סיעור מוחות' – הרב עמאר: "נשים לוקחות עול הפרנסה כדי שהבעל יגדל בתורה" (גלריה)

בטקס קביעת מזוזות למכללת 'סיעור מוחות' אמר רבה של ירושלים: "זהו דבר מופלא בדורנו, שנשים מוכנות לקחת עול הפרנסה כדי שהבעל יגדל בתורה".

טקס מרשים של קביעת מזוזות התקיים השבוע במשכן החדש ומרחיב הדעת של בית ספר "סיעור מוחות" בסניף ירושלים הכולל: סטודיו, כיתות לימוד חדישות ספריה עשירה ומרחבי לימוד והשראה. בסניף לומדות כ-250 תלמידות שהשבוע התחילו את שנת הלימודים החדשה וכן נחנכה מחלקה חדשה לעיצוב פנים.
את הטקס כיבדו בנוכחותם הראש"ל הרב שלמה משה עמאר רבה הראשי של ירושלים, ח"כ אלי ישי, מאיר תורג'מן סגן ראש העיר, צביקה כהן, יעקב הלפרין מחזיק תיק הרווחה בעיר ואישי ציבור נוספים. בטקס השתתפו כל סגל המרצים המקצועי של סיעור מוחות, תלמידות ובני משפחה.
במעמד הנכבד נקבעו מזוזות בכל חדרי הלימוד, כשבכניסה הראשית קבע את המזוזה הראש"ל שלמה משה עמאר רבה של ירושלים. הראש"ל ברך את המקום בברכת הצלחה וברכה למקום ולתלמידותיו בלימודים ובהשמה תוך שמירה על רוחניות.
"כשמלמדים מקצוע לנשים שיכול להביא פרנסה בכבוד ובנקיות, וכשמלמדים בצניעות במקום שמיוחד לנשים וגם העבודות הם עבודות שכל אחת יכולה לעבוד בביתה או במשרדים מיוחדים לכך – זה דבר גדול וגם טוב לילדים, בכך שהאישה איננה צריכה לעזוב את הבית ולהזניח את הילדים, וגם מסוגלת להביא פרנסה בכבוד כדי שהבעל יוכל ללמוד, ובשל כך רבים מגדולי הדור תמכו בלימוד הנשים".
עוד הוסיף בדבריו: ואני בטוח בחסדי ה', אני מכיר את כל הדרך של ההתנהלות שהולך כאן שהכל עושים בדרך התורה ולא זזים לא ימינה ולא שמאלה. רק עפ' הדבר אשר יורוך שום תזוזה לא הייתה ולא תהיה, בע"ה הכל יהיה בצניעות הכל יהיה בכשרות אמיתית בקדושה אבל גם במקצועיות גבוהה ועמוקה כדי שיוכלו להביא את הפרנסה ושבניהם וילדיהם יוכלו לגדול ולהעמיד לנו גדולי הדור בע"ה יתברך.
ברכתנו היא: "ויהי נועם ה' אלוקינו עלינו" המטרה שלנו בעולם- לקדש את החולין ומה שמותר להפוך לקדש, גם בפרנסה עובדים בדברים שהם חולין ואפשר לקדש אותם ומעלים עוד יותר בקדש.

IMG_7164 IMG_7187 IMG_7199 IMG_7205 IMG_7233 IMG_7246 IMG_7257 IMG_7258 IMG_7267 IMG_7322 IMG_7365 IMG_7367 IMG_7408

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעוות האישה לוקחת את כל הקללות: בעצב תלדי, בזיעת אפך, והוא ימשול,
  אבל כל הכבוד!

  נכס |
  הגב
 2. מעוות האישה לוקחת את כל הקללות: בעצב תלדי, בזיעת אפך, והוא ימשול,
  אבל כל הכבוד!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב