סיעת תקומה מאיימת: נפרק את הקואליציה

בעקבות הדיווח בחדשות ערוץ 2 על העברה אפשרית של שטחי C לשליטת הרש"פ מאיימים גורמים בבית היהודי בפרישה מהקואליציה {מתיחות בקואליציה}

האם מחווה ששוקלים בירושלים להעניק לרשות הפלסטינית תביא לפירוקה של הקואליציה? אמש דווח בחדשות 2 כי בהנחיית הדרג המדיני מגובשת ונבדקת תכנית להעברת שטחים בהיקף של כעשרת אלפים דונם משטחי C – אדמות מדינה וקרקעות פלסטיניות פרטיות שגובלות בשטחי A ו- B (שטחים בשליטה צבאית ואזרחית ישראלית) לידי הרשות הפלסטינית.

על פי הדיווח, התוכנית נבדקת כעת לעומק במינהל האזרחי, כאשר התוכנית זכתה לשם "עיבוי שטחי הרשות הפלסטינית". יודגש כי התכנית עוד לא אושרה בקבינט, ובלשכת שר הביטחון יעלון בחרו שלא להתייחס לדברים. למרות זאת, עצם הפרסום כבר הביא את חברי הכנסת מסיעת תקומה שבמפלגת הבית היהודי להבהיר כי העברת שטחים לרש"פ תביא לפירוק הקואליציה.

יו"ר סיעת תקומה, שר החקלאות אורי אריאל צייץ בחשבון הטוויטר שלו "שוב דווח כי נשקלת "מחווה" להעברת שטחים לרש"פ. אי לכך, אהיה חד וברור: במידה ונתניהו יבצע זאת הקואליציה הנוכחית תתפרק".

גם חברו לסיעה, סגן יו"ר הכנסת בצלאל סמוטריץ' צייץ כי "מסירת שטחים נוספים לפלשתינים וכן שרטוט גבולות גושי ההתיישבות באופן שיוציא את מה שמחוץ לגושים הם קו אדום שיביא לפירוק הקואליציה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.