סיפורו של הצדיק הנסתר מיפו (וידאו)

הצדיק מיפו נמנה על החבורה הקדושה מתל אביב של הסנדלר ורבי יוסף וולטוך זיע"א. מי שלא הכיר אותו, חשב שהוא קבצן משוגע, אדם מוזר. אבל הבמאי רוני צרפתי הכיר את רבי יוסף ונפשו נקשרה בדמות הנפלאה ותיעד את חייו ומורשתו בסרט תיעודי {סרט תיעודי }

רבי בנימין זצ"ל, הידוע יותר בכינויו "הרב הצדיק אברהם יוסף בנימין יוסף ברכות". הוא נולד בח' שבט תרפ"ח ונפטר ו' טבת תשע"ה. רוב חייו התגורר בחדרון בשכונת שבזי, המוכרת יותר כנווה צדק. לא היו לו אישה ולא ילדים.

הבמאי רוני צרפתי, בעל תשובה, הכיר את רבי יוסף בחייו ונפשו נקשרה בנפשו. מאז מותו לפני שנה וחצי, יצא צרפתי למסע מרתק החושף את נסתרות גדולתו, דרך שורה בלתי נגמרת של רבנים, מקובלים, גבאים, חברים מבית הכנסת, חברים מהשכונה – חילונים גמורים – ועוד כאלה שנחשפו אליו באקראי, ומאז השתנו חייהם מקצה לקצה. התוצאה: "הצדיק הגנוז", סרט תיעודי, 90 דקות, שעלה לא מכבר ליוטיוב וצבר אלפי צפיות.

צפו

ר' יוסף ממעט בדיבורו היה, וכל שאלה שאינה נוגעת לעניני עבודת ה' לא נענתה, מפיו היו נשמעים אמרות של יראת שמים צרופה אותם דלה והשקה, וכך כשהוא חוסם את פיו זכה שכל ברכה שברך התקיים.

שמר על עיניו גבאופן מפליא כבר משנות נעוריו, אפילו עם היספחו של יפו לתל אביב, ובכל מקום שהגיע שמר את עיניו.

הרה"ח ר' ברוך וועג הי"ו מירושלים, שזכה לארח את הרב ברכות בחגים, מספר כי תמיד היה שגור בפיו "אם היה לאחד ספינה מלאה וטבעה בים, אז יצער עמו כל חייו? לא! הוא חייב להמשיך לחיות את חייו" באמרו זאת רמז על מצבו שאביו זכה לשני שולחנות ועם גדולתו בתורה היה נגיד בעמיו, ובסוף ימיו לא נשאר כלום מכספו.

כל ימיו התגורר הצדיק הנסתר בבית נוטה לנפול בשכונת שבזי ביפו החדשה, והיה שמח בחלקו כל ימי חייו.

המנוח לא השאיר אחריו ילדים מתבקשים הגולשים ללמוד ולהדליק נר וללמוד משניות ותהילים לעילוי נשמת רבי אברהם יוסף בנימין ב"ר זכריה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא היה שכן שלי כמה זמן פה הפרדס כץ. והסרטון השני ששמתם פה הוא מהערוץ שלי. אשריכם. זיכוי הרבים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב