סיפורים שנכנסים ישר ללב

הסופרת הבלתי נלאית שרה פכטר, מגישה כעת ספר חדש עם יצירות מרתקות ואותנטיות, המשרטטות דמויות המהלכות בין חיינו, או כאלה שהסתיימה שליחותם בעולם והותירו מאחוריהם מסכת חייהם מרגשת ומטלטלת, המוגשת באומנות ובחן, כובשת לבבות. ראיון עם סופרת "32 פעימות"

סיפורים אמיתיים שבלתי ייאמנו שאירעו במציאות – מוגשים בספרה החדש של הסופרת, העיתונאית והמרצה האהובה, שרה פכטר. בעט זהב ובלשון אומן מיוחדת הייחודית רק לה, היא מקבצת לספר אחד שלושים ושניים סיפורים אמיתיים שסופרו לה מכלי ראשון, על ידי מרואיינים נדירים שהיא צדה בנקודות שונות על פני הגלובוס.

מיוחד ל'אקטואליק': ראיון עם סופרת הספר החדש, "32 פעימות".

זה הספר השמונה עשר שלך שאת מוציאה לאור. איך את עושה את זה? את אמא בלי עין הרע ל-11 ילדים.

"מי שנולד עם דיו בפה תמיד יכתוב. זה צורך, בדיוק כמו שאת קמה בבוקר וחייבת את כוס הקפה שלך, מתנה אמיתית משמיים. תמיד יש את המקום לפרוק, ללמוד, לספר, להעביר מסרים. רוב האומללות של האנשים נובעת מהשתקה פנימית, כמה סבל זה גורם להחביא את עצמך בתוך עצמך, והכתיבה היא המפתח.

"זה המקום להודות לבעלי שבזכותו אני ממשיכה להוציא ספרים. בימי שישי הוא מכריח אותי לצאת למספר שעות לעבוד על הספר הבא, בזמן שהוא דואג לתקתק את השבת".

למה דווקא 32 סיפורים? מאיפה הרעיון  הזה?

"זה הרעיון של הבן שלי. גם הוא שולח ידו בכתיבה. היום מאמרים חשובים שלו מתפרסמים בעיתונות. הוא שאל אותי מה עם כל הסיפורים שאספתי בשנותי כעיתונאית, ולמה לא לאסוף אותם לסדרה.

"עבדתי כעיתונאית למעלה מעשור, ראיינתי כמות מטורפת של אנשים, החיידק העיתונאי שבי הגיע לסיפורים שאפשר פשוט להגיד עליהם: לא יאומן כי יסופר.

"32 הם גימטריה של לב, סיפורים שנכנסים ישר אל תוך הלב. וכמו שהלב שלי התרגש כששמעתי אותם לראשונה, הלב של כל קורא או קוראת יחסיר פעימה מהסיפורים".

כמה שנים עבדת על הספר?

"שאלה מעניינת, כי יש ספר שאני עובדת עליו כבר חמש שנים ויש ספרים שכתבתי בחודשיים. הספר הזה עבר עריכה רצינית, וזה גם המקום להודות לר' אברהם אוחיון, סופר מוכשר וידוע, שהוא חלק בלתי נפרד בהוצאת הספר הזה. הוא בכשרון רב גם עיצב את הכריכה".

איזה טיפים את יכולה לתת לסופרת מתחילה?

"פשוט תכתבי".

מה דעתך על ספרים דיגיטליים?

"הדור הצעיר, זה ברור לי, יעדיף בעתיד את הספרים הדיגיטלים. זה גם עוזר לאנשים מבוגרים וחוסך מהם את הצורך לדפדף. ועדיין אני יודעת שבזכות השבתות החגים והמועדים, לעולם לא יהיה תחליף לספר".

תני קטע מהספר שהגולשות שלנו ירוצו לקנות?

"הקשר שבין בני הזוג לורנץ וקרול האריס הסוהרת מאריזונה, סיפור חייה המפעים של חויגרטנברג, שבמשך חמישה עשורים לא ידעה למי נולדה, ואפילו מרן הגאון רבי משה פיינשטיין כתב בכתובה: "בת לאיש אשר נשכח שמו מישראל…" עד אשר במסע שורשים הגיעה אל הפולנייה הצעירה שהצילה אותה, אך בדיוק מתה רגע לפני שהתגלה הסיפור".

מה את עושה כשיש לך מחסום כתיבה?

"וואו, שאלה מכשילה, מצד אחד לא חוויתי מחסום כתיבה, אבל כן חוויתי שאני רוצה לכתוב על משהו אחד ואני כותבת על משהו אחר. לפעמים מלאכי הכישרון מגישים מנות בינוניות ונותנים תזכורת להתפלל לאלוקים, כמו שכתוב בתהילים: אם ה' לא יבנה בית שווא עמלו בוניו"…

הסוד בכל תחום בחיים ?

"תפילה".

איך את הופכת רעיון בראש לכתיבת ספר?

"מתיישבת וכותבת. הקושי הוא להושיב את עצמך. תמיד יש הפרעות, וגם הפרעות בתת מודע".

הספר מיועד לנשים או גברים? מי יותר יהנה ממנו?

"הספר מיועד לכולם, סיפורים אמיתיים מהחיים נוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו".

במילה אחת: אישה היא?

"מורכבת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.