רבנים בארה"ב נגד מהרז"ל מסאטמר

מתקפה חריפה מצד רבני הסיקריקים בארה"ב המזוהים עם ארגון אתרא קדישא נגד האדמו"ר מהרי"י מסאטמר, וזאת עקב פעולותיו באחרונה להצלת יהודי צרפת משמד ודאגתו לשליחתם בחינוך תורני בארה"ק. {"בגידה נוראה"}

מתקפה חריפה מצד רבני הסיקריקים בארה"ב המזוהים עם ארגון אתרא קדישא נגד האדמו"ר מהרי"י מסאטמר, וזאת עקב פעולותיו באחרונה להצלת יהודי צרפת משמד ודאגתו לשליחתם בחינוך תורני בארה"ק.

לצורך כך אף הרחיק נדוד למסע איסוף כספים בטורונטו יחד עם חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה"ב, הגאון רבי דוד פיינשטיין שליט"א, והגאון רבי מלכיאל קוטלרא ראש ישיבת לייקווד.

כעת רבני הסיקריקים בווליאמסבורג ובקרית יואל מונרו יוצאים במכתב חריף נגד האדמו"ר מהרי"י וכותבים כי לא זו דרכו של האדמו"ר הרה"ק רבי יואל מסאטמאר זצ"ל.

לכידה

במכתב כותבים הרבנים הקיצוניים "על כן אנו מכריזים בקול ה' ברמה מחאה וזעקה גדולה ומרה על כל הפעולות הנזכרות שמביאים הריסת וחורבן דת תורתינו הק'", במכתב הם מוסיפים וכותבים "ואנו פונים לכל מי שבידו ולכל אשר מוטל עליהם, להפסיק תיכף כל פעולות אלו בגוף ובממון, וחלילה מליתן יד לזה".

גורמים בכירים בחסידות מהרי"י מסאטמאר מתייחסים בביטול למכתב ואומרים כי מדובר בקבוצה קיצונית וזניחה שאין לה כל משמעות בקרב החסידות, כמו כן כן הם מוסיפים כי יתכן והמתקפה עכשיו נגד האדמו"ר באה בעקבות כך שבתקופה האחרונה הוא מבצע צעדים להתנתקות מהסיקריקים וארגון אתרא קדישא, ובשל כך קפץ עליו זעמם של הסיקריקים המזוהים עם אתרא קדישא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.