סכין וגרפיטי: פוענחה פרשת איומים כנגד אתאיסטים

החשוד נקשר למספר אירועים שבוצעו בין השנים 2014-2016 בהם ריסוס כתובות גרפיטי על בית כנסת ברעננה, ריסוס כתובות על ביתם של פעילים מרכזיים בזרם האתאיסטי, בהם פרופ' מלכין בירושלים, שם הודבקו סכין על תיבות הדואר ונכתבו מכתבים בהם עולה חשד לאיומים

פוענחה פרשיית איומים וכוונות לפגיעה על רקע דתי ממניע שנאה וגזענות.

עם סיום החקירה הסמויה , עצרה המשטרה הבוקר תושב מרכז הארץ שנקשר למספר אירועים בהם אוימו ופורסמו כוונות לפגיעה בבעלי תפקידים מרכזיים ופעילים בזרם האתאיסטי

הבוקר פשטו חוקרי יחידה מרכזית של המשטרה על ביתו של תושב מרכז הארץ , ביצעו חיפוש עפי צו חיפוש שהוצא על ידי בית המשפט, ועצרו אותו עת שהיה מחוץ לביתו. במקביל בוצע חיפוש בבית אימו.

החשוד הובא לחקירה ביחידה מרכזית.

יש לציין כי כנגד החשוד מתנהלת חקירה סמויה בגין מספר אירועים במרכז הארץ ובירושלים שראשיתם משנת 2014 , אשר מהחקירה עולה כי דפוס הפעולה בעל המאפיינים הזהים הצביע על חשוד פוטנציאלי המבצע את פעילותו באופן שיטתי ממניע דתי.

משכך הטיל מפקד המחוז את החקירה על היחידה המרכזית והנחה על ריכוז מיכלול האירועים , החל משנת 2014 , התלונות ותיקי החקירה ביחידה המרכזית שריכזה מאמץ חקירתי , מודיעיני וטכנולוגי לאיתור החשוד.

החשוד נקשר למספר אירועים שבוצעו בין השנים 2014-2016 בהם ריסוס כתובות גרפיטי על בית כנסת ברעננה, ריסוס כתובות על ביתם של פעילים מרכזיים בזרם האתאיסטי, בהם פרופ' מלכין בירושלים, שם הודבקו סכין על תיבות הדואר ונכתבו מכתבים בהם עולה חשד לאיומים.

החשוד, תושב מרכז הארץ כבן 39, נעצר ונחקר ביחידה מרכזית בגין עבירות הצתה, איומים, השחתת פני מקרקעין וכל זה ממניע שנאה.
בעוד כשעה יובא בפני בית המשפט להארכת מעצרו.

במשטרה ציינו כי מדובר במעצר חשוב שעפ"י החשד בוצעו ממניע שנאה. החקירה המאומצת , איסוף מכלול האירועים והתלונות במשטרה וריכוזם ביחידה המרכזית – הובילה למעצר החשוד ובכך נמנעו וסוכלו כוונותיו לבצע עבירות נוספות , בהם כוונה לפגוע בבעלי תפקידים ואנשים מרכזיים בזרם האתאיסטי.

לחשוד מיוחסות עבירות שונות שבוצעו החל משנת 2014 ועד סוף שנת 2016.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.