סכסוך עבודה: משגיחי הכשרות נגד הרבנות

הסכסוך הוכרז בעקבות החלטת המועצה הדתית בעיר והרב הראשי הרב מיכה הלוי להתנות את חידוש תעודות הכשרות של העסקים בפ"ת, בהעסקת משגיחי הכשרות באמצעות חברת הקבלן

ההסתדרות הארצית הכריזה על סכסוך עבודה ארצי במועצות הדתיות – זאת על רקע החלטה החד צדדית של המועצה הדתית בעיר והרב הראשי הרב מיכה הלוי להתנות את חידוש תעודות הכשרות של העסקים בפתח תקווה, בהעסקת משגיחי הכשרות באמצעות חברת הקבלן כ.פ.ל.

בעלי עסקים רבים מתנגדים בתוקף שלא לחתום, היות ועלות הוצאה עבור הכשרות תיוקר ב 50% יותר, ובכך צרכני הכשרות יפגעו.

ועד משגיחי הכשרות בעיר קרא לעסקים שלא להתקשר עם החברה הקבלנית – כפי שמאות עסקים לא הצטרפו. הועד תחייב להמשיך ולהשגיח עד ליישוב הסכסוך עם הרבנות, כשהם מספקים לעסקים תעודות 'הארכת תוקף' הכשרות, בהן נכתב: "לציבור הקונים עקב סיכסוך בין הרבנות פתח תקווה למשגיחי הכשרות הרב הראשי אינו רוצה לחתום על תעודת הכשרות . המשגיח ממשיך את עבודתו במקום . אנא כבדו אישור זה ובכך תחזקו את ידיהם של בעלי העסקים ומשגיחי הכשרות שנאבקים כנגד עושק הכשרות".

אמש (שני) קיימו בשעות הערב משגיחי הכשרות ובעלי עסקים כנס חרום במשרדי מרחב פתח תקווה של ההסתדרות, בהשתתפות כ-70 בעלי עסקים מהעיר וכ-200 משגיחים, ובו התריעו כי השגחת הכשרות באמצעות החברה הקבלנית עתידה לייקר את עלות הכשרות בעיר, ואף לפגוע ברמתה, שכן על פי תנאי המכרז צפויה חברת כ.פ.ל להעמיד רק כמחצית ממספר המשגיחים הפועלים כיום בעיר – כך שכ-70 משגיחים יאבדו את מקום עבודתם, ועומס העבודה הקיים יוטל על כתפיהם של כ-70 משגיחים בלבד כפי שמלמדים תנאי המכרז.
בעלי עסקים הקימו פורום שיוביל את המאבק בהחלטת הרב שלא לחתום על תעודת הכשרות.

יו" ר הועד הארצי יניב שפירא ברך על הצעד שבו עומדים בעלי עסקים על זכויותיהם לקבל כשרות במחירים שפויים .והביע צער על החלטות הרב שלא לחתום על תעודות הכשרות "שיביא כאוס של מאות בעלי עסקים ומשגיחים", כהגדרתו. כן הציע לרבנות "לשנות את החלטותיה- שכן בעלי עסקים יעברו לחברות כשרות חיצוניות"..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.