סמדר בנטוב מתנצלת בפני חיה הלפרין-דביר

באתר כינו אותך כ"אשתו של הזמר". בפועל היית ראויה לכותרת בפני עצמך. סמדר בנטוב מתנצלת על טעות שלא באשמתה

ערב יום כיפור תשע"ט. כעת זמן של סליחה. מהי סליחה ומה כוחה? סליחה נובעת בדרך כלל מתכונה או מהתנהגות שלנו כלפי האחר. כשנדע לשנות את זה מהדפוסים בהם אנו מתנהלים, נוכל לקבל בהבנה את האחר, נכבד ונתנהג אחרת כדי שלא נפגע בו. ואז פשוט נצטרך לבקש פחות סליחה מהסובבים אותנו.

במשך השנה נתתי במה באתר 'אקטואלשיק' לסטייליסטיות ולנשים בעלות עשייה במדורים השונים של האתר, כמו "מציצים לארון" או "נעים להכיר", וכמובן גם ראיונות במגזין סופ"ש.

לפעמים, כדי להביא יותר גולשות לכתבות, העורכים שינו את הכותרת כדי להוציא מהכתבה את האש שבה. לעתים, הנשים שהתראיינו, פנו אלי אחר כך, שזה לא כותרת שהן אהבו או שהכותרת לא החמיאה להן במיוחד.

אני בהחלט מבינה את העורכים: החשיבות באתר היא להניע את הגולשות להיכנס לכתבות ולכן מידי פעם הכותרת היתה צריכה להיות נוצצת יותר. אבל לעתים, כאמור, זה אולי פגע בנשים שהתראיינו.

כעת, בחרתי לבקש סליחה ממעצבת האופנה חיה הלפרין-דביר, שהתחברה השנה לדפנה זקוביץ-הרמן, אשת עסקים. השתיים בנו לעצמם חיבור מושלם בין אשת עסקים למעצבת אופנה והחיבור שלהן הביא את הנוסחה לשילוב בין אופנתיות שמוצאים בחנויות הבגדים בארץ ובעולם, והתאמה מושלמת לקוד הצניעות, שאותה הן חיפשו תמיד, והקימו קו אופנה משלהן.

כשהכתבה עלתה לאוויר, הכותרת הייתה: "אשתו של אריק דביר – במיזם אופנה צנועה לנשים". והאמת, כשפרסמתי את הלינק בפייסבוק האישי שלי, היו הרבה תגובות נזעמות של בנות: למה הכותרת לא מדברת על היוזמה שלה? למה "אשתו של"…

הכתבה ההיא: אשתו של אריק דביר – במיזם אופנה צנועה לנשים

כאמור, הייתה זו החלטת עורך ולא שלי, אבל עדיין, זה המקום לבקש סליחה מחיה הלפרין-דביר. כי אני חושבת שהיא היוזמת והמוציאה אל הפועל ועובדת ימים ולילות כדי שהלקוחה תלבש שמלה בעיצוב וטאצ' של חיה, ובטח לא של בעלה, אריק דביר.

וכמה מילים על סליחה: אם בכל זאת טעינו או פגענו ביום יום, נדע לברר ולתקן ולא לחכות לערב יום כיפור כדי לבקש סליחה, אלא נהפוך את הסליחה למשהו שנסלח באותו רגע, וכך נוכל לחסוך לעצמנו את עוגמת הנפש, ולהיות במקום של יותר הבנה ואהבה.

בואו נתחיל בלסלוח קודם לעצמינו על חוסר הצלחות או קשיים שעברנו, ונדע ליצור ולחזק את הגשרים שלנו בחיינו ולחיות חיים טובים מלאי חוויות חיוביות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.