סמוטריץ' בראיון: "מתנצל בפני גפני, נשתף פעולה בעתיד" (וידאו)

האם היחסים בין חברי הכנסת סמוטריץ' וגפני יובילו לערעור היציבות הקואליציונית? סגן יו"ר הכנסת בראיון נרחב לקוקר על יחסיו עם גפני, האם כעת הוא כבר מוכן להגדרה "טרור יהודי", והאם תקומה תרוץ שוב עם הבית היהודי. {צפו בראיון ל'קוקר'}

אירועי הימים האחרונים הובילו אותנו אל לשכתו של סגן יו"ר הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לראיון נרחב על דעתו באשר לאירועי הטרור בימים האחרונים, הצתת הבית בכפר דומא, יחסיו עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, דעתו על הקואליציה הצרה והאם ירוצו בבחירות הבאות עם הבית היהודי.

סירובו למילה 'טרור יהודי':

למרות שהיום התירו לפרסום כי יהודים אכן הודו בשריפת בית משפחת דוואבשא בכפר דומא, מסרב ח"כ בצלאל סמוטריץ לקרוא למעשיהם בשם טרור יהודי, כאשר לדבריו צריכים לחלק בין אוייב לאוהב, ואי אפשר להשוות בין מעשים המבוצעים על ידי ערבים לאלו המבוצעים על ידי יהודים. בראיון משתמש סמוטריץ' בביטוי חז"ל כי "ישראל, אף על פי שחטא – ישראל הוא", על מנת להסביר את דעתו.

לדבריו, אין צורך בחקירות השב"כ על מנת לעצור את המפגע היהודי הבא העושה זאת על רקע לאומני, בדיוק כפי שלא משתמשים בשב"כ על מנת לעצור את הפיגוע הפלילי הבא. הוא טוען כי אפשר לעצור מעשים אלו על ידי חינוך בלבד, ולא על ידי כך שישראל תהפוך למדינת משטרה.

איך לעצור את הטרור הערבי:

בראיון התייחס ח"כ סמוטריץ' להודעת יו"ר מפלגתו, השר נפתלי בנט כי ירוץ במקום הפיגוע בתל אביב. לדבריו, לא נוקטים במספיק צעדים, ואף לא בצעדים הנכונים והדרושים על מנת לעצור את המחבל הבא. הוא ספק שואל ספק מביע את דעתו כי ייתכן ומדובר בצעד מכוון. הוא מוסיף כי הגרוע מכל היא העובדה שעשרות יהודים כבר נרצחו, והמדינה עדיין שותקת.

בראיון אומר סמוטריץ' כי בניגוד לדעת השמאל הסבור כי הפיגועים נעשים על ידי צעירים מיואשים, הוא סבור כי הם מונעים על ידי תקוה. הם חושבים כי בעזרת הטרור יצליחו להקים מדינה פלסטינית. כפועל יוצא משיטתו סבור סמוטריץ' כי צריכים להבהיר לכל העולם לא יקימו כאן מדינה פלסטינית, ובכך לעצור את הטרור ואת הרצח הבא של יהודי על ידי מחבל ערבי.

צפו בראיון עם סגן יו"ר הכנסת:

https://vimeo.com/150583348

יחסיו עם ח"כ משה גפני:

בשלב זה עברנו לשוחח מעט על פוליטיקה. שאלנו אותו מדוע התגלו חילופי המילים הקשות בינו לבין יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני. לדבריו, זזה נוצר בשל מתח מסוים על רקע ההעברות התקציביות לטובת ההתיישבות היהודית בארץ ישראל, וכי אין בכך על מנת ללמד על יחסיו עם גפני. "בתחילת הקדנציה יחסינו היו נהדרים", הוא מספר לנו בראיון.

הוא מביע תקוה כי גפני יפסיק עם התבטאויותיו נגדו ונגד הציבור שהוא מייצג, ומתנצל על כך שבתחילת המאבק ביניהם כינה את גפני "פוליטיקאי קטן". בהמשך הראיון הוא מספר כי העביר מסר לגפני במהלכה ביקש ממנו להמשיך ולפעול יחד למען שני הציבורים – החרדי והדתי לאומי – אותם הם מייצגים נאמנה בכנסת.

יחסי תקומה עם נפתלי בנט:

סמוטריץ' בטוח כי גם בבחירות הבאות, סיעת תקומה תרוץ במשותף עם הבית היהודי. הוא מצהיר כי מי שיפלג את הימין בישראל יעשה פשע כלפי הציבור, שלהערכתו שווה קרוב לחמישה עשר מנדטים, שלדבריו חלקם הצביעו ברגע האחרון למפלגת הליכוד, בשל החשש כי בוז'י הרצוג ינצח את הבחירות וייבחר לראשות הממשלה.

הישרדות הקואליציה הצרה:

בראיון הוא מצהיר כי עדיף שהקואליציה תישאר בהרכבה הנוכחי, למרות כי המשמעות היא שאף אחד אינו זוכה לצאת עם מלוא תאוותו בידו. הוא מסביר כי למרות חילוקי הדעות המתגלות לעיתים בין חברי הכנסת מהסיעות המרכיבות את הקואליציה, מדובר עדיין בהרכב הטוב ביותר שיכול להיות על פי מפת המפלגות הנוכחית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.