סמוטריץ': יש לעכב את הבחירות לרבנות הראשית

עד לתיקון האפליה ביו"ש: ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא לראש הממשלה נתניהו לעכב את הבחירות לרבנות ולהורות על ביצוע התיקונים 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' דרש הבוקר מראש הממשלה נתניהו והשרה איילת שקד, חברת מפלגתו, לעכב את הבחירות לרבנות הראשית ולהורות על ביצוע התיקונים, בכדי לוודא שנציגי ציבור מיהודה שומרון יכללו בגוף הבוחר

אמש שיגר סמוטריץ' מכתב לראש הממשלה נתניהו ולשרת המשפטים איילת שקד על האפליה בהדרת נציגי ציבור ביהודה ושומרון מרשימת הגוף הבוחר למועצת הרבנות הראשית לישראל, ודרש מהם לעכב את הבחירות לרבנות הראשית ולהורות על ביצוע התיקונים, בכדי לוודא שהדבר יתוקן.

סמוטריץ' תקף את ההחלטה המפלה ואמר כי "מדובר בחרפה ובאפליה של מאות אלפי אזרחי ישראל תושבי יהודה ושומרון". במכתב, שפנה גם לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולשר הדתות דוד אזולאי. עוד  הוסיף, "איננו אזרחים סוג ד' ולא נסכים כי יתייחסו אלינו כך".

סמוטריץ' ביטל את משפטו של נציג משרד המשפטים שטען כי ההחלטה נובעת מכך שמתייחסים רק ל'ישראל הקטנה', והבהיר כי "נימוקים משפטיים טכניים וקטנוניים, יהיו אשר יהיו, לא יכולים להצדיק אפליה מהותית קשה כזו. אין בתחום הזה מכשול משפטי לא עביר, בין אם בתיקון קטן בחקיקה ישראלית ובין אם באמצעות תיקון החקיקה הצבאית".

סמוטריץ: "אחרי חמישים שנות התיישבות מפוארת וכשבשלטון ממשלת ימין ראוי היה שהגורמים במשרד המשפטים לא יסבירו מדוע "אין מנוס" מלהתייחס לתושבי יהודה ושומרון כאזרחים נחותים אלא מה ואיך נדרש לעשות כדי לתקן את הדרוש תיקון באופן מידי".

סמוטריץ' דרש מהארבעה להורות על ביצוע התיקונים הנדרשים בדין, ככל ואכן נדרשים כאלה, בכדי לוודא שבעלי התפקידים מיהודה ושומרון יכללו בגוף הבוחר כבר בבחירות הקרובות ולהורות על עיכוב הבחירות עד לביצוע התיקון האמור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.