סמוטריץ': "לא ייתכן שהממשלה תוותר על ריבונות ברמת הגולן"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' לראש הממשלה: "אסור לבטל את הבחירות במועצות הדרוזית ברמת הגולן. לא ייתכן שממשלה לאומית תוותר על ריבונות ישראל ברמת הגולן"

בימים האחרונים מופעל לחץ מכיוונו של משרד ראש הממשלה על שר הפנים אריה דרעי לבטל את החלטתו לערוך לראשונה בחירות במועצות הדרוזיות בגולן. במכתב ששיגר ח"כ סמוטריץ' הוא מבקש מראש הממשלה לחדול את הגורמים המפעילים את הלחץ ולוודא את מימוש ריבונות ישראל ברמת הגולן.

בתוכן המכתב כתב סמוטריץ' לראש הממשלה כי "שר הפנים החליט לקיים בחירות לרשויות המקומיות הדרוזיות ברמת הגולן – בוקעאתא, מסעדה, מג'דל שמס ועין קיניה במקביל למועד הבחירות לרשויות המקומיות. בהמשך להחלטה זו הוחלט על ידי השר על מינויין של מועצות ממונות מקצועיות עד למועד הבחירות ועד לכינון מועצות מקומיות נבחרות.

"לאחרונה הובא לידיעתי כי משרד ראש-הממשלה מפעיל לחץ על שר הפנים לבטל את הבחירות האמורות וזאת, למיטב ידיעתי, בשל לחץ כבד המופעל על המנהיגים הדתיים של העדה הדרוזית ברמת הגולן מצד גורמי המודיעין הסורי הדורשים מהם לא לשתף פעולה עם ההליך הריבוני של קיום הבחירות, וזאת בכדי לא לאשרר בהצבעתם את הריבונות הישראלית ברמת הגולן.

"כניעה לאיומים מעבר לגבול תוך וויתור על מימוש הריבונות הישראלית ברמת הגולן", כותב סמוטריץ', "הינה בלתי מתקבלת על הדעת. לא ייתכן שדווקא ממשלת ימין לאומית תוותר כך על מימוש הריבונות הישראלית ברמת הגולן. אני מתקשה להאמין כי הדברים נעשים על דעתך. אשר על כן, אבקשך להורות לאנשי משרדך לחדול מפעילותם מול משרד הפנים בעניין ולאפשר את קיום ההחלטה, כפי שראוי למדינה ריבונית האחראית לניהול חיי אזרחיה וגבולות ריבונותה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.