"בנט לא רוצה אותנו – הוא רוצה חילונים"

ח"כ בצלאל סמוטריץ בראיון ללא מעצורים על המצב הנתון במפלגת 'הבית היהודי', ופורש את משנתו על עתידה של המפלגה ללא סיעת 'האיחוד הלאומי' ולאן בנט מנסה להוביל אותה

ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) יוצא למתקפה חסרת תקדים כנגד יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, בראיון נטול כפפות ל'אקטאוליק" הוא מתייחס למשבר הפוקד את המפלגה הדתית לאומית, ופורש את משנתו על עתידה של המפלגה ללא סיעת 'האיחוד הלאומי'. "הוא רוצה להביא ארבעה חמישה חברי כנסת חילוניים לתוך המפלגה", טוען סמוטריץ'.

בראיון שהעניק שר החינוך נפתלי בנט  לאחד מכלי התקשורת הוא הכריז  על כוונתו לבטל את השריונים שהיו נהוגים עד כה במפלגה, וכי מעתה יהיו בה פריימריז על כל המקומות לרשימת הכנסת הבאה, דבריו אלו עוררו מעט זעם בסיעת האיחוד הלאומי שחוששים לעתידם הפוליטי במפלגה.

ככל שריח הבחירות נישא בחלל האוויר, כך ניתן לחוש במתיחות הגוברת בין בנט לבין חברי הכנסת של האיחוד הלאומי יחד עם השר אורי אריאל העומד בראש הסיעה. אנשי האיחוד הלאומי חלקו לא פעם על נפתלי בנט ושותפיו איילת שקד ואלי בן דהאן, ואף הוכיחו את זה בהצבעות בעניין מתווה הכותל וחיבוק הרפורמים.

בראיון ל'אקטואליק' אומר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כי מפלגתו אינה רוצה לחזור לימים בהם יש ויכוח בתוך המשפחות על המפלגות הציוניות דתיות, זאת למרות חילוקי הדעות בין הצדדים. "אנחנו עובדים יחד ונשמח שככה זה יישאר" פותח סמוטריץ' את הראיון.

"אבל בתקופה האחרונה אנחנו שמים לב שנפתלי לא רוצה את הריצה המשותפת הזו בקדנציה הבאה, כי הוא רוצה לשנות את אופייה של הבית היהודי, השמועות אומרות שנפתלי רוצה להתנתק מהזהות הזו, כי הוא רוצה להפוך את הבית היהודי ממפלגת ציונית דתית למפלגת ימין מדיני" ממשיך הח"כ מהאיחוד הלאומי.

"הוא רוצה להביא ארבעה חמישה חברי כנסת חילוניים לתוך המפלגה, וזה בעצם להחליף את השורות, ואנחנו לא מוכנים להיות שם, אגב אם זה מה שהוא רוצה אז הוא גם לא רוצה אותנו שם, אנחנו מפריעים לו כי הוא פזול לקהל הצפון תל אביבי ההיפסטרי המצוי, אז כנרה אנחנו נטל בשבילו".

לסיכום, מזהיר בצלאל סמוטריץ' כי "אם זה המצב אז תהיה מפלגה ציונית דתית שתרוץ מימינו".

צפו בראיון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.