סמוטריץ' "מצפצף" על החלטת הכנסת

ועדת האתיקה אסרה על ח"כ בצלאל סמוטריץ' להתנהל כעו". אך סמוטריץ' החליט לא לקבל את ההחלטה

בעקבות חשיפת חדשות עשר כי ח"כ ‎בצלאל סמוטריץ אימת תצהירים כעו"ד במקביל לתפקידו כח"כ, ועדת האתיקה הוציאה החלטה עקרונית האוסרת אימות תצהירים או כל פעולה משפטית אחרת של ח"כים גם בהתנדבות במקביל לכהונתם.

אלא שתגובתו של ח"כ סמוטריץ' הפתיע את הנהלת ועדת האתיקה, כיוון שהח"כ הגיב כי הוא אינו מקבל את ההחלטה.

זו היתה תגובתו של ח"כ סמוטריץ' מהבית היהודי לועדת האתיקה: "קראתי בעיון את החלטתה של וועדת האתיקה ועם כל הכבוד הרב שאני רוחש לה אינני יכול לקבלה.

"לא מדובר בסוגיה שהחוק שותק לגביה. חוק חסינות חברי הכנסת מתייחס לעיסוק של חברי כנסת כעורכי דין וקובע מפורשות כי חבר כנסת שהוא עורך דין רשאי לעסוק בעיסוק משפטי בשני תנאים – שהוא אינו מקבל שכר בגין השירות המשפטי ושאין מדובר בהליך שהמדינה צד לו.

"מאז שהוסמכתי כעורך דין אני מאמת תצהירים בחינם כפעילות של חסד ועזרה לזולת למי שמתקשים לשלם עבור השירות המשפטי הזה או לתושבי הישוב שאני מתגורר בו שמתקשים ליסוע לעיר הגדולה ולהיעזר בשירותים המשפטים שמעניקה לשכת עורכי הדין במסגרת תכנית 'שכר מצווה' בבתי המשפט.

"חופש העיסוק הוא זכות יסוד במדינת ישראל ולא יעלה על הדעת לפגוע בו בניגוד מוחלט להוראה חוקית מפורשת ובשל חשש רחוק וחסר ביסוס מציאותי.

"גם התייחסות של וועדת האתיקה לסתירה הלכאורית בין שני הסעיפים בחוק החסינות היא מופרכת ואינה תואמת את עקרונות הפרשנות הבסיסיים לפיהם בהתנגשות בין חוק כללי לחוק ספציפי החוק הספציפי גובר.

"בימים הקרובים אשקול את צעדיי בהמשך ובכלל זה פניה לבקשת חוו"ד נגדית מוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.