סמוטריץ שלח זר פרחים – פרץ חזר בו

על פי הדיווח של עמית סגל, בערב שבת סמוטריץ׳ שלח לו זר פרחים גדול ליישוב נווה כדי לברך על הסיכום שהושג לריצה משותפת

עדיין לא ברור מה מאחורי ההחלטה של רפי פרץ לפרק את הסיכומים עם האיחוד הלאומי? על פי הדיווח של עמית סגל, בערב שבת סמוטריץ׳ שלח לו זר פרחים גדול ליישוב נווה כדי לברך על הסיכום שהושג לריצה משותפת.

במוצ"ש, פרץ התקשר להגיד "שחשב על זה ובעצם הוא חוזר בו".

בהודעה שפורסמה מטעם הבית היהודי: המו"מ עם האיחוד הלאומי הגיע הערב למבוי סתום. הבית היהודי נערך כבר הערב לריצה עצמאית וממשיך לבחון אפשרויות נוספות.

יו״ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ׳: ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת.

ואכן ללא מתווכים ויועצים – ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת – הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת.

במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שיוויוניות.

לצערי הרב, בצאת השבת הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שהוא ערך עם מקורביו הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת – ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית.

אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.