סמטוריץ מאיים: "אם יהיה מהלך לא נצביע עם הקואליציה"

בראיון לרדיו רדיו 101.5 מצטרף ח"כ סמוטריץ למאבק הפוליטיקאים החרדים בנושא השבת, "אם יהיה מהלך של המפלגות החרדיות שבו נצטרך להפעיל לחץ כדי להפסיק את חילולי שבת – לא נצביע עם הקואליציה".

גיבוי לגפני: ח"כ בצלאל סמוטריץ מאיים הבוקר כי הוא וחברי סיעת 'הבית היהודי' לא יצביעו עם הקואליציה, במידה והפגיעה בסטטוס-קוו בשבת תימשך.

בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5 נשאל ח"כ סמוטריץ בנושא וענה: "אם יהיה מהלך של המפלגות החרדיות שבו נצטרך להפעיל לחץ כדי להפסיק את חילולי שבת – לא נצביע עם הקואליציה".

סמוטריץ ניסה להצטדק ולטעון כי הבין שיש הסכמים, אך כאשר נשאל מה יקרה אם ההסכמים יופרו, שב וענה: "אנחנו נהיה חלק מזה, אין פה שום דילמה. הצעד הזה הוכח כצעד רציני. מותר לנו להפעיל לחץ מתוך הקואליציה, השבת חשובה מאוד"

האזינו לדברים (באדיבות רדיו 101.5)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קוראים יקרים, אולי תעזרו לנו להבין לשם מה צריך הצבא לדעת אם ההורים גרושים? אם הם גרים אתך? אם אתה יתום? מה זה משנה להם אם האבא ממרוקו או מפולין? אם האמא היא מגרמניה או מתוניס? על מי יקל שאלון ערמומי זה, על בני הישיבות או על הצבא לדעת מראש לאיזה "אצולה" משתייך המשל"ב, האם הוא מה'מיינסטרים' או מהשכבות החלשות שניתן להיטפל אליו?... וכל זה - כפי שפורסם רשמית בעיתונות החרדית - תודות ל"פעילות של 'ועד הישיבות' מול גורמי הצבא!"... מה זה אם לא משת"פות עם הסלקציה האושביצינית (הרוחנית)?! מי הם פקידי "ועד "שמד" הישיבות", אם לא ה"קסטנרים" המשומדים, רוצחי נשמות ישראל. בני ימינו - שמכרו את נשמתם לשטן?! *מתיונים ממש*

  כך הגדיר השופט הלוי את "נציג ועד ההצלה" הפושע קסטנר, במשפט הידוע שהתנהל נגדו על משת"פותו עם החיה הנאצית לחיסול יהדות אירופה, הסתרתו את האמת ומניעת כל התנגדות מצד המובלים למחנות ההשמדה, וחבלה בפעולות ההצלה ההירואיות של צדיק השואה הגאון רבי מיכאל דוב ווייסמאנדל זצוק"ל.

  דומה כי אין הגדרה טובה הימנה, להתנהגותו של מי שכביכול ממונה "להצלת
  עולם התורה", ולמעשה מכר את נשמתו לשטן בשיתוף פעולה מלא עם גזירת
  המכסות והיעדים, שנועדה לחסל את היהדות החרדית בארץ הקודש.

  בימים אלו פורסם כי "בתום פעילות של "ועד הישיבות" מול גורמי הצבא: נמנע הצורך בראיון לתלמידי הישיבות המתייצבים בפעם הראשונה – טופס מיוחד שימלאו התלמידים ויישלח טרם התייצבותם, יחליף את הראיון האישי שהיה עד עתה חלק בלתי נפרד מההליך", עד כאן הידיעה ה"משמחת" שפורסמה בעיתונות החרדית המכורה, כ"הישג".

  ממש "ימות המשיח!", או כפי שהגדיר זאת ראש הישיבה הנודע: "בשבעים שנה בארץ ישראל, לא הייתה תקופה טובה כמו היום מבחינת החשש שבן תורה יצטרך ללכת לצבא". גם אנו קפצנו לרגע משמחה, הנה סוף סוף "ועד הישיבות" מביא להקלה בהליך הדיחוי המיוחל.

  אך ברגע שאחרי, פרסנו את השאלון
  ומצאנו את השאלות הבאות:
  שני הוריך מתגוררים עמך ונשואים?
  הורים גרושים?
  אב/אם נפטר?
  הורים בחו"ל?
  גר לבד?
  לא בקשר?
  באילו ארצות הוריך נולדו?
  האם יש לך דואר אלקטרוני(אימייל)?
  אביך עובד?
  מקבל קצבת אבטלה/אברך?
  אמך עובדת?
  מקבלת קצבת אבטלה? ועוד.

  קוראים יקרים, אולי תעזרו לנו להבין לשם מה צריך הצבא לדעת אם ההורים גרושים? אם הם גרים אתך? אם אתה יתום? מה זה משנה להם אם האבא ממרוקו
  או מפולין? אם האמא היא מגרמניה או מתוניס? על מי יקל שאלון ערמומי זה, על בני הישיבות או על הצבא לדעת מראש לאיזה "אצולה" משתייך המשל"ב, האם הוא מה'מיינסטרים' או מהשכבות החלשות שניתן להיטפל אליו?…

  וכל זה – כפי שפורסם רשמית בעיתונות החרדית – תודות ל"פעילות של 'ועד הישיבות' מול גורמי הצבא!"… מה זה אם לא משת"פות עם הסלקציה האושביצינית (הרוחנית)?! מי הם פקידי "ועד "שמד" הישיבות", אם לא ה"קסטנרים" המשומדים, רוצחי נשמות ישראל.

  בני ימינו – שמכרו את נשמתם לשטן?! *מתיונים ממש*

  יצחק גרוסר |
  הגב
 2. מאוד לא מובן, מה עם אייכלר? הבעלזר רב לכאורה מתיר עבודות בשבת? ומה עם המכלוף? חכם שלום לכאורה התיר כו'? ומה עם משה גפני? הרב שטיינמן לכאורה התיר חילול שבת? = אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים. דהיינו רק גדול הדור האמיתי מרן הגר"ש שליט"א המדבר ללא מורא, הוא גדול הדור האמיתי שלא ירא ולא משנה ולא מתפשר. ואנו "קבוצת שומרי שבת" נצעד צמוד אליו עד שיבוא הגואל במהרה בימינו שיגאלנו ממרנן ורע-בנן הנמצאים בכנסת המינים, ששבת קודש בכלל לא חשוב להם. אז מה שקורה עכשיו היא, שהמסיונר משה גפני הגיש הצעת חוק בענין השבת וזה לא זז, אז מושכים את החוק ולא מביאים אותו להצבעה, אז הוא הודיע כי מעתה הוא לא יצביע יותר עם הקואליציה, כאשר ליצמן ראה כי נוצר מצב כאילו שגפני הוא זה הדואג לשבת ואילו הוא יושב בחיבוק ידיים, אז הוא החליט להיות קיצוני עוד יותר, והודיע לראש הממשלה כי הוא פורש ביום ראשון מן הממשלה אם מחללים את השבת, (אבל זה לא יעשה בפועל) ככה תפס ליצמן לגפני את הכותרות, כבר לא מדברים על גפני אלא על ליצמן. מדובר במשחק שבין יחצני"ם, טוקר שעובד למען גפני ואיזק שעובד למען ליצמן שני אלו מכים זה בזה בכל מיני הצעות איך לתפוס כותרת ראשית ולהעפיל על האחר. כן רבותי לצערינו הרב לא השבת עיקר א

  אם תשאלו אותי לפני שבת קודש מה יהיה? אז אני יגיד לכם שבלי שום ספק השבת אמורים לחלל כמו בכל שבתות קודמים ר"ל, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, והשאלה היא מה קרה פתאום עכשיו. התירוץ על כך פשוט, כל עוד שאין תחרות בין החכי"ם-חרדים [שהם הרשעים שחידשו גזירת הגיוס] אפשר לעשות מה שרוצים ושום דבר לא יקרה, אבל ברגע שיש תחרות על מי שישא בקרדיט כאן פורצת מלחמה שלעיתים רק זה הפתרון לבעיה, מפני שזה יזיז דברים.

  ומאוד לא מובן, מה עם אייכלר? הבעלזר רב לכאורה מתיר עבודות בשבת? ומה עם המכלוף? חכם שלום לכאורה התיר כו'? ומה עם משה גפני? הרב שטיינמן לכאורה התיר חילול שבת? = אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמיים. דהיינו רק גדול הדור האמיתי מרן הגר"ש שליט"א המדבר ללא מורא, הוא גדול הדור האמיתי שלא ירא ולא משנה ולא מתפשר. ואנו "קבוצת שומרי שבת" נצעד צמוד אליו עד שיבוא הגואל במהרה בימינו שיגאלנו ממרנן ורע-בנן הנמצאים בכנסת המינים, ששבת קודש בכלל לא חשוב להם.

  אז מה שקורה עכשיו היא, שהמסיונר משה גפני הגיש הצעת חוק בענין השבת וזה לא זז, אז מושכים את החוק ולא מביאים אותו להצבעה, אז הוא הודיע כי מעתה הוא לא יצביע יותר עם הקואליציה, כאשר ליצמן ראה כי נוצר מצב כאילו שגפני הוא זה הדואג לשבת ואילו הוא יושב בחיבוק ידיים, אז הוא החליט להיות קיצוני עוד יותר, והודיע לראש הממשלה כי הוא פורש ביום ראשון מן הממשלה אם מחללים את השבת, (אבל זה לא יעשה בפועל) ככה תפס ליצמן לגפני את הכותרות, כבר לא מדברים על גפני אלא על ליצמן. מדובר במשחק שבין יחצני"ם, טוקר שעובד למען גפני ואיזק שעובד למען ליצמן שני אלו מכים זה בזה בכל מיני הצעות איך לתפוס כותרת ראשית ולהעפיל על האחר.

  כן רבותי לצערינו הרב לא השבת עיקר אצל החכי"ם, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, שבת קודש בכלל לא חשוב להם, לא גפני ולא ליצמן מתכוונים את שמירת השבת כלל וכלל, שניהם מחפשים כותרות בכלל לא מחפשים כבוד שמים!!! רק מה יואמרו הבריאות: מי יוכל לטעון כי הוא זה שדאג לשבת יותר מאחרים? ובזכות המאבק היחצנ"י הזה הדברים בס"ד זזים, עתה מדברים קצת אבך ממש קצת יותר ברצינות. לא ברור להם מה יקרה השבת, האם באמת יעבדו רק גויים או שאומרים כך בשביל להרגיע את השטח ומעשית יהודים יעבדו, מה שבטוח המאבק אינו עם ראש הממשלה או שרי הממשלה הממונים על העבודות הללו, אלא בין המסיונר גפני וסר השמד ליצמן, וכל עוד מאבק זה יתנהל יזיזו קצת דברים, אם מאבק זה יפסק או ירגע, ימשיכו לחלל שבת כאילו לא קרה דבר. ולהלכה למעשה נפסק בשולחן ערוך שאסור לגוי לעשות מלאכה עבור יהודי בשבת.

  מבחינתנו לא איכפת למה איך ומדוע, העיקר שעושים ומשתדלים קצת לעצור את חילולי השבת, שיהיה זה מתוך שלא לשמה למען אינטרסים פוליטיים ויחצני"ים העיקר שכבר יעצרו את חילולי השבת בארץ ישראל.

  מבחינתנו לא איכפת למה איך ומדוע, העיקר שעושים ומשתדלים קצת לעצור את חילולי השבת, אפילו שזה יהיה מתוך שלא לשמה למען אינטרסים פוליטיים ויחצני"ים העיקר שכבר יעצרו את חילולי השבת בארץ ישראל.

  העיקר שעושים ומשתדלים קצת לעצור את חילולי השבת |
  הגב