"סמים והוללות במחנה יהודה": ליצמן מעורר סערה

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התנה את תמיכת החרדים במרוץ לראשות עיריית ירושלים בסגירת מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה בעיר, הפרשן עמית סגל תקף את האדמו"ר מגור: "מדובר בדרישה המחוצפת ביותר מצד נציג ציבור חרדי"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התנה את תמיכת החרדים במרוץ לראשות עיריית ירושלים בסגירת מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה בעיר, בראיון ל"מהדורה ראשונה" הוא הסביר את עמדתו העיקשת. "האם מישהו בודק מה קורה שם? הייתי שם בלילה עם המשטרה",תוהה ליצמן. "יש חוק במדינה שאסור לצרוך סמים, האם מישהו בדק על הרעש בלילה? השכנים מסביב מסכימים?".

ליצמן הבהיר כי "אין לי שום בעיה שקונים בשוק מחנה יהודה עד 19:00 בערב – שילכו לבלות מחוץ לעיר".

"בסך הכול אמרתי שאתמוך במי שישמור על החוק ויסיים את ההוללות, הסמים והרעש באמצע הלילה", אמר ליצמן לאחר שדרישתו התפרסמה בעיתון "המודיע" ועוררה סערה. בהמודיע נכתב כי "מניעת פירצת הוללות במחנה יהודה – תנאי לכל תמיכה חרדית בראשות עיריית ירושלים".

הפרשן עמית סגל, הביע זעם עלדרישתו המחוצפת של השר ליצמן, בדף הטוויטר שלו הוא תקף את ליצמן וכתב כי הדרישה של האדמו"ר מגור דרך סגן השר ליצמן לסגור את מחנה יהודה בלילות בגלל ״סמים והוללות״ גם בלילות חול היא אולי הדרישה המחוצפת ביותר שהופנתה אי פעם מצד גורם חרדי פוליטי. לדבריו, "מי שזוכר את משברי הענק על המרכולים, הרכבת והגיוס יודע שעם האוכל בא התיאבון. הדבר המתבקש לכל מועמד לראשות העיר הוא לדחות חד וחלק את הדרישה. מי שיגמגם יאבד את שני העולמות – גם את החילונים והדתיים לאומיים וגם את החסידים שידלגו ליעד הבא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.