סמינר מאיר: עיריית ב"ב לצד הליטאים

מכה ל'פלג': במכתב רשמי שהוציאה עיריית בני ברק היא מגבה המינוי של הרבנית בורנשטיין, ומהירה: "מינוי חנה אריאל אינו חוקי"

המאבק הסוער סביב השליטה בסמינר מאיר בבני ברק. לאחר שגדולי ישראל מינו את הרבנית בורנשטיין לכהן כמנהלת בסמינר הרב מאיר בבני ברק בשל חולשתו של המנהל המיתולוגי הרב שמואל מאיר וחוסר יכולתו לתפקד, גורמים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' להם יש קירבה משפחתית לרב שמואל מאיר פעלו למנות את גב' חנה אריאל למנהלת הסמינר, אך עיריית בני ברק דאגה להבהיר כי המינוי אינו חוקי.

אגף החינוך בבני ברק בראשות יונתן ספרא הפנה הבוקר מכתב לגב' חנה אריאל שמונתה על ידי גורמים במשפחת מאיר למנהלת הסמינר, וכך נכתב: "הנני בזה להודיעך כי עיריית בני ברק היא הבעלות על סמינר הרב מאיר".

"העירייה מינתה את הרבנית רחל בורנשטיין כמנהלת הסמינר וכתב מינוי רשמי נשלח גם לפיקוח במשרד החינוך. לאור האמור, המינוי שלך כסגנית מנהלת בסמינר אינו חוקי ואין לו תוקף כלשהוא. כמו כן הדבר מהווה עבירה על החוק על כל המשתמע מכך". נכתב.

20150901003136

הרב שמואל מאיר מונה לפני קרוב ל-20 שנה לכהן כמנהל בסמינר בבני ברק על ידי הגאון רבי ניסים קרליץ. לפני מספר שנים חלה הרב מאיר, במהלך השנה האחרונה חדל מלתפקד בסמינר. גדולי ישראל אשר סמכו על הרב מאיר במשך שנות תפקודו על הסמינר בכל פועלו הכריעו כי בשל חוסר תפקודו יש צורך במינוי הנהלה חדשה.

במהלך החודשים האחרונים קיימו הדיין הגאון רבי יהודה סילמן ומ"מ ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין התייעצויות תכופות בבתי גדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהכריעו כי הרבנית בורנשטיין אשת הגאון רבי שמואל יעקב בורנשטיין תמונה כמנהלת הסמינר.

גורמים המעורבים בנעשה בסמינר שוחחו עם 'קוקר' על הסערה שהחלה עם מינויה של גברת בורנשטיין הכפופה לגדולי ישראל. "גורמים מבני משפחתו הקרובה של הרב שמואל מאיר לא היה להם נוח עם מינוי גדולי ישראל ופעלו בכל דרך להכשיל את המינוי ולקיים מרד פנימי נגד מינויה של הרבנית בורנשטיין".

אותם גורמים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' החליטו למנות את גב' חנה אריאל כמנהלת הסמינר בניגוד למינוי של גדולי ישראל, הגורמים אף החתימו את הרב מאיר על מכתב הממנה את גב' אריאל כמנהל הסמינר.

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "חיילים" הם לא "חרדים" ו"חרדים" לא "חיילים" או זה או זה.,,,, אין שום הבנה של שום יהודי ששומר את התורה הקדושה המושג של נח"ל חרדי, פשוט טעות, אין דבר כזה בעולם, מה שכן ידוע שיש "נחל השמד והניאוף" וכולם יודעים ששום גדול בישראל לא הסכים לנחל החרידי, ואלו המזרחיסטים והריפורמים שהסכימו "לנחל-השמד" הם לא "גדולי ישראל" הם גדולי השמד של דורינו. עמליקים, ערב-רב, מסיונרים, רשעי ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בזיונות על צקצוקי המילים לנוכח חדירה לרשות הפרט של מנהל המתאושש מחליו, ועשיה בתוכו כאילו איננו קיים.
  'אדם יסודו מעפר וסופו לעפר'. כולל את העורכים והכותבים הנכבדים.
  ואתה הוא א-ל מלך חי וקיים.

  אדם |
  הגב
 3. לא יתכן שעוולה אכזרית כזו למנהל המסור הרב מאיר שליט״א נעשה עפ״י גדולי ישראל….כמו כן זכותו של כל מנהל למנות לו סגנית כרצונו,והכל חוקי וראוי….אם לא שכבר זרקו את המנהל החוצה, כמו שעושים האקסמוסים האכזריים שמוצאים את אביהם הזקן כאשר תפקדו מעט ירוד מחוץ לבית כדי שימות בחוץ בקור העז….לא ברור לי הקשר של אותו ברוקר מרמת אלחנן,לסמינר הרב מאיר,שהקימו מרן ה״אבי עזרי״ זצוק״ל .אך ברור שהסמינר זה לא המניות הפרטיות שלו…….בנתיים התברר שספרא לא כתב את המכתב הנ״ל אלא מנחם שפירא בזיוף המחשב את חתימת ספרא…שכך אין צורך כלל להתיחס לתגובת העיריה לפרשית הסמינר..הכל בנוי על שקרים ובדותות בלבד……..מושחתים נמאסתם…..!!!!!! צאו ממחנינו……!!!!!

  דגלון לשעבר |
  הגב
  • מישהו מוכן להסביר איזה עוולה נעשתה כאן???
   זה מזכיר איך שכל העולם זועק ומזדעק תמיד כנגד ישראל…

   לפני קרוב ל-20 שנה הרב מאיר מונה ע"י גדולי ישראל לשמש כתפקיד המנהל, כיום שאינו כשיר לשמש בתפקיד, גדולי ישראל ורק הם יחליטו מי ימשיך לנהל את הסמינר!
   כבוגרת הסמינר, אני זוכרת איך שהרב מאיר בעצמו אמר לנו שהוציאו אותו מהכולל וביקשו ממנו לעזוב את הכולל לטובת ניהול הסמינר….

   האם למשפחת מאיר יש מניות בסמינר?? הם קנו אותו???? רדיפה אחר כבוד….

   היום, כשהגיעה הרבנית בורנשטיין, התקבלה בשירה ובריקודים ע"י בנות הסמינר, בה הם רואות מנהלת אמיתית ומסורה!
   מי שלא רוצה, שיצא!

   כואבת |
   הגב
 4. האב"ד הגר"י סילמן איש אמת שלא חש מפני איש. דיין אמת שמקיים "לא תגורו" כפשוטו! ואתם עצניקים תקפצו לנו בזיג-זג

  דוד |
  הגב
 5. אחרי שקראתם לנו "פלג", "קיצונים", "יוצאים נגד גדולי ישראל" עכשיו הצד שכנגד הוא ה "הליטאים" ואנחנו? אתם לוקחים חלק בליבוי השנאה תמורת התחנפות לשלטון והשגת רייטינג

  חגי |
  הגב
 6. ה"אובייקטיביות" כאן זועקת מאליה..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. האם היה כאן בי"ד חוץ מסילמן ששמע שני צדדים ופסק שצריך ל… את המנהל החי? רבותי, היום פחות משבועיים לראש השנה! יז באלול! את מי רוצים להרוג?

  ספרא |
  הגב
  • כן עציצון מתוק
   הגאון הגדול ר' יהודה סילמן שליט"א פעל על פי מנהיגי הדור
   והושיב על כסא ההנהלה אשה כשרה ובעיקר ממשושמעת לגדולי ישראל

   איש ההולך לאור מרנן מנהיגי הדור |
   הגב
  • איך אתה כותב על אחד מגדולי התחי"ם שבדורנו?! של נעליך מעל רגליך!

   חיימקה |
   הגב
   • הגיע הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א, לביקור בבית מייסד ומנהל הסמינר, הרב שמואל מאיר, הניצב בעין הסערה סביב הדרישה למנות את הרבנית רחל בורנשטיין למנהלת בסמינר שבהנהלתו והתנגדותו הנחרצת של הרב מאיר לכך. הרב הביע כמה וכמה פעמים את דעתו על תופעות שונות בציבור הליטאי, חיזק את ידיו של הרב מאיר ואמר כי אסור להסכים ולהשלים עם מגמות כאלו שסופן מי ישורנו. בסיום הפגישה בירך הגרי"י קלמנוביץ את הרב מאיר שיזכה להמשיך בחינוכן של בנות ישראל לאורך ימים ושנים מתוך בריאות איתנה.
    כשמדובר על על הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א חייבים לזכור שהוא בנו של הגאון ר' אברהם קלמנוביץ זצ"ל מארה"ב בעל "קולמוס הלב". צדיק וטהור קנאי גדול בהשקפתו. עובד ד' מהזן הנדיר. כל ברכה לוקח לו זמן רב. התפלות זמן רב מאד, ושיעורי התורה שלו עמוקים מאד. מדובר באדם ענק שבענקים גדול בתורה ירא שמים עצום מיחידי סגולה בדור הזה, מפורסם בעיקר בתפילותיו ובברכותיו, אולם תמיד התנהג כאחד מהעם ועבד את הבורא בהצנע ללכת. עוד יצוין כי מרן בעל הקהילות יעקב אמר בכמה הזדמנויות כי העולם עומד על תפילותיו של רבי ישראל יצחק שליט"א. לגוף הענין מדובר בקדוש אלוקים ופרוש מעם, והלוואי שאזכה לשכון בחלקו. בתפילה הוא עומד שעות ארוכות, וכל הזכרת שם ד' מוזכרת בסילודין כשכל גופו מתעוות לכל הכיוונים. מדובר באדם גאון עצום אשר חידושיו העמוקים והישרים מודפסים בספריו המפורסמים…מיוחד מאוד בעבודת התפילה….מפורסם כירא חטא כאשר, הבית -ישראל העיד עליו על קדושתו….ברכותיו מתקיימות. !!!!!!! ענו ושפל ברך,ולא מחזיק טיבותא לנפשיא.
    מדבר רק האמת, בדרשה שנשא בפני אברכים בישיבת פוניבז'. הוא גם קרא להיזהר משלטון הכופרים שכינה "עמלק" ואמר שהמלחמה האמיתית היא בניסיון למנוע את הרס המחיצות בין לומדי התורה ל"ערב-רב" שבחוץ. הגאון הנ”ל הוא אחד מגדולי מנהיגי עם ישראל בבני ברק שהרב קנייבסקי שליט"א רוחש לו כבוד עצום מפאת גדלותו בתורה, פשוט כל רז לא אניס ליה בנגלה ובנסתר, (שהלוואי נגיע לכף קרסוליו) הזהרו בכבודן של חכמים שלא תכוו, נשיכתן נשיכת עקרב.
    יה”ר מלפני אבינו שבשמים, שיִתְקַיְמוּ בָּנוּ בקרוב הַפְּסוּקִים, כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ד’ כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן, וַתָּרֶם כִּרְאֵים קַרְנִי בַּלֹּתִי בְּשֶׁמֶן רַעֲנָן, וַתַּבֵּט עֵינִי בְּשׁוּרָי בַּקָּמִים עָלַי מְרֵעִים תִּשְׁמַעְנָה אָזְנָי, צַדִּיק כַּתָּמָר יִפְרָח כְּאֶרֶז בַּלְּבָנוֹן יִשְׂגֶּה, שְׁתוּלִים בְּבֵית ד’ בְּחַצְרוֹת אֱלֹקֵינוּ יַפְרִיחוּ, עוֹד יְנוּבוּן בְּשֵׂיבָה דְּשֵׁנִים וְרַעֲנַנִּים יִהְיוּ, לְהַגִּיד כִּי יָשָׁר ד’ צוּרִי וְלֹא עַוְלָתָה בּוֹ.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
    • איזה הערכה לת"ח, ממש כל הכבוד…
     אבל מה לעשות, יש כאן גדולי הדור, שלמעלה מ20 שנה מעורבים בהנהגת הדור, והם ורק הם יקבעו לנו מה לעשות
     זה מה שהיה בזמן החזון אי"ש, הרב מבריסק, הרב שך, הסטייפלר, הרב אלישיב ולהבדיל בין חיים לחיים היום, הרב שטיינמן ממשיך להנהיגינו בחכמה ולשם שם אמיתי!!!
     מספיק עם צידקות מזוייפת!! הרסתם את הציבור! אתם ממשיכים להרוס ולהחריב!!
     אנחנו ממשיכים בדרך שהייתה, ואתם בניתם לכם דרך חדשה ומוזרה…
     גם אתם לא הייתם מאמינים, לפני 10 שנים, שתגיעו לאן שהגעתם! מסכנים….

     כואבת |
     הגב
 8. מביך לראות את שליטת יחסי הציבור של דגל בכתבה הזאת, כשכולם יודעים מי פה הגנב ומי הקלפטע

  יהודי |
  הגב