סמפזויון סוער ב'אורחות תורה': "הכוח העביר את נתי גרוסמן על דתו ודעתו"

מתקפה חריפה: במהלך סימפוזיון שנערך בקעמפ ישיבת 'אורחות תורה' בהשתתפות בכירים המזוהים עם 'דגל התורה' גוללו הבכירים את המהפכה הליטאית והתפלגות 'הפלג הירושלמי' מ'דגל התורה' ותקפו: "נתי גרוסמן אמר: 'אני עשיתי את הרב אלישיב לגדול". הרב מרדכי בלוי: "ילדים בחיידר שלהם יורקים על תמונות של מרן הגר"ח קנייבסקי, הם רעל"

מתקפה חריפה: במהלך סימפוזיון שנערך בקעמפ ישיבת 'אורחות תורה' בהשתתפות בכירים המזוהים עם 'דגל התורה' גוללו הבכירים את המהפכה הליטאית והתפלגות 'הפלג הירושלמי' מ'דגל התורה' ותקפו: "נתי גרוסמן אמר: 'אני עשיתי את הרב אלישיב לגדול". הרב מרדכי בלוי: "ילדים בחיידר שלהם יורקים על תמונות של מרן הגר"ח קנייבסקי, הם רעל".

בפאנל בקעמפ 'אורחות תורה' שנערך במושב צפריה השתתפו: הרב אליהו פרויליך יו"ר הועד למען כבוד רבותינו, הרב מרדכי בלוי, הרב שמחה אולמן ואבא טורצקי. הפאנל ברובו עסק בצורך להתנתק מ'הפלג הירושלמי' במוסדות. כשבעיקרו גוללו המשתתפים כיצד הוקם הועד למען כבוד רבותינו והסיפורים המזעזעים שהובילו להקמתו.

הרב פרייליך: "לא זוכר בהיסטוריה הכתובה כמו מה שקראתי ומה שראיתי בעיניים שלי מרד גלוי בגדולי ישראל, אז מה השאלה מה דוחף אותי? כל אחד היה צריך לעשות את זה צריך להיות קצת משוגע אבל כל אחד חייב לעשות את זה".

הרב בלוי: "אני לא רוצה לפגוע בשום תלמיד חכם חוץ מאנשים שבמעשיהם הם עושים טרור והולכים להביא פה למצב של התפרקות מי שזורע אנרכיה, מדברים אותי על מיהו חרדי, חרדי הוא אדם שחי על פי השולחן ערוך והשולחן ערוך של הדור הזה – דור דור ושולחיו, התחלנו לצאת בהסברה עד שתפסנו את עצמנו אנחנו לא מדברים עם אנשים ברי דעת אני מכיר את השם רשעים ירקב נתקה גרוסמן, עוד הרבה לפני המשבר".

הרב בלוי: "היה מכתב שהוא כתב אני עשיתי את הרב אלישיב לגדול אני גם יכול להוריד אותו הוא בעצם הראש שהכוח העביר אותו על דתו ועל דעתו, אני יעבור אחד אחד מראשי הקבוצה שלהם, היינו אובדי עצות ובא היהודי הצדיק הרב פרוייליך והביא לדבר שאני בעשרות השנים שעוסק בנושאי ציבור לא האמנתי.. הייתי בפגישה עם כמה אנשים צעירים עם המון מרץ ואמרו מה עושים בנושא הזה משהו מעשי? ואני מקבל לטלפונים שלי את הביטויים שהילדים חונכו עליהם ילד בן 15 צועק לי…. ".

"כמו בכל מערכה יש את רגע ההכרעה, הגענו למצב שבתוך זמן של חודש אחד אין ילד אחד בירושלים שמסיים כיתה ח' ולא ממתין לרשימה של הועד למען כבוד רבותינו".

"הקמת המוסדות זה הצלת הדור כמו שאני נוסע לכל הארץ מטעם החינוך העצמאי, צריך להוציא את הרעל הנורא יש חיידר בקריית ספר שהיה בהכוונת ר' חיים קנייבסקי ויש בכניסה למסדרון תמונה של ר' חיים והשתלטו עליו אנ שי 'עץ' ועוברים ילדים על התמונה ויורקים על התמונה, הילדים שלנו יכולים לגדול עם אלה ילדים? לא גירשנו אותם , הפעולה המעשית שעשה הרב פרויליך גרמו להם להבין שאין להם מה לחפש אצלנו".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "הכוח העביר את נתי גרוסמן על דתו ודעתו"
  אינני יודע מה באשר ל"דתו" "דעת" מסתבר שמעולם לא היתה לו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. גועל נפש! בתור אחד שקצת מכיר קבוצות משני הצדדים ולא מכניס את עצמי לשום צד עקב תחושת הגועל הגדלה והולכת… הפעם בא לי להקיא על כל יושבי ה"מזרח" בסימפוזיון המפוקפק [מה בחורים צעירים קשורים לכל הזוהמה בפוליטיקה???] חברה, הפעם מי שיצא מדעתו הם דווקא הדוברים! כל מילה שקר גס וחבל. מיציתם את סאת הזוהמה. מי שמלכלך ופוסל – במומו פוסל. יצאתם סופר מלוכלכים!!! תשעה באב מאחורינו! אלול והימים הנוראים לפנינו!!!! ממי תבקשו סליחה? עבירות שבין אדם לחברו – קודמות!!!
  מקווה שיפרסמו את התגובה – למען מי שעדיין עיניו בראשו ומעדיף להשאר נייטרלי ולא להיות מוסת!!

  מנחם |
  הגב
  • אכן, מי שעדיין עיניו בראשו ומעדיף להשאר נייטרלי, בין משה רבינו לקורח!
   נו, באמת!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. כל שקר צריך קצת אמת בכדי שישמע והאמת בכתבה זו היא שהוא צריך להיות משוגע!

  היהודי האוטנתי |
  הגב