סנטורים אמריקאים לד"ר שוסהיים: הצלחת במקום שנכשלנו

סנטורים אמריקאים מבקשים לאמץ את הגישה היהודית לנושא הגברת הילודה. – בארה"ב מופסקים חייהם של לא פחות מ 4000 תינוקות ליום אחד. "אנחנו מבקשים לדעת איך אתם מצליחים במה שאנחנו לא", אמרו לד"ר שוסהיים.

יו"ר אגודת 'אפרת' ד"ר אלי יוסף שוסהיים נפגש בשבוע שעבר עם סנטורים וחברי קונגרס אמריקאים שביקשו להכיר את הגישה החרדית לקראת הכנת הצעת חוק בנושא. הם סיפרו כי בארה"ב מופסקים חייהם של לא פחות מ 4000 תינוקות ליום אחד. "אנחנו מבקשים לדעת איך אתם מצליחים במה שאנחנו לא", אמרו לד"ר שוסהיים. על פי נתוני משרד הבריאות מספר ההפלות ירד ב 24%

מתברר כי ריבוי ההפלות בציבור האמריקאי, מטריד מאוד את חברי בית הנבחרים ואנשי הקונגרס המביטים כיצד נגזרים חייהם של תינוקות אמריקאים רבים למוות. חברי בית הנבחרים האמריקאי סיפרו כי מדובר ב 4000 תינוקות ליום אחד! קבוצה של סנטורים שנתקלו בפעילותה של אגודת 'אפרת' הפועלת בישראל, החליטו להזמין את יו"ר האגודה ד"ר אלי יוסף שוסהיים לבית הנבחרים, על מנת לשמוע ממנו את 'תורת 'אפרת' לנושא זה.

"הצגתי להם", מספר ד"ר שוסהיים, "את הגישה שהצילה כבר את חיהם של 57,000 תינוקות החל משנת תשל"ז בה התחלנו לפעול. חקרתי כרופא מדוע אמהות בוחרות להפסיק את חייהם של התינוקות שלהם. שמתי לב כי מה שמניע אותם הם בעיקר שתי סיבות: א. הם אינן מודעות לחיים הפועמים בקרבם ב. הלחצים הכלכליים. הם מפחדות כי לא תוכלנה לעמוד בגידול הילדים.

מול בעיות אלה", סיפר להם ד"ר שוסהיים, "הצבתי שני פתרונות: אני מראה להן באופן מוחשי כי לתינוקות שלהם יש חיים ואני מלווה אותן כלכלית במשך שנתיים ואף שולח להן מתנדבות שיסייעו להן. בצורה זאת הצילה אגודת 'אפרת' 57,000 תינוקות.

ואכן, מנתונים שפורסמו לאחרונה על ידי משרד הבריאות עולה כי שיעור הפסקת ההפלות עומד עד עתה על 24% ב 20 השנים האחרונות ואילו אחוז הנשים שהחליטו להפסיק את הריונן כתוצאה מלחצים כלכליים עומד על 48%.

רק בשבוע שעבר חזר ד"ר שוסהיים מסדרת פגישות עם ראשי בתי הנבחרים בוושינגטון. בין יתר חברי הקונגרס היו חבר הקונגרס דב פישר, רוי בלאנט, מייקי לי, בלט מאוד ג'ו מנטיל שהוא מהמפלגה הדמוקרטית שאף הבטיח לבקר בחודש מאי במשרדי 'אפרת' וכן הסנטור רוב פורטמן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.