סערה בבית שמש: העירייה הורתה לירות בכלבים

העירייה בבית שמש הודיעה לתושביה כי כלבים שיימצאו משוטטים החל מהשעה 03:00 בלילה ועד 07:00 יסתכנו בירי

סערה בבית שמש: העירייה בבית שמש הודיעה לתושביה כי כלבים שיימצאו משוטטים החל מהשעה 03:00 בלילה ועד 07:00 יסתכנו בירי, וזאת בעקבות מספר מקרים תקפו כלבים תושבים ופצעו אותם. ההחלטה התקבלה באישור משרד החקלאות.

בפוסט שכתבה הווטרינרית העירונית בדף הפייסבוק של העירייה נכתב כך: "לידיעת תושבי העיר בכלל ובעלי הכלבים בפרט, כהמשך למאבק המקיף של העירייה בתופעת הכלבים המשוטטים, בוצעה היערכות מול הרגולטורים במשרד החקלאות לשינוי המדיניות ולהרחבת האפשרויות. בעקבות מספר ארועים חמורים שבהם כלבים נטושים ומשוטטים שנהפכו לפראיים תקפו ופצעו תושבי ותושבות העיר עד כדי סכנת חיים, נעתר משרד החקלאות לפניות העירייה והתיר ליחידת הפיצו"ח לירות בכלבים ברובי ציד".

בפוסט נכתב עוד כי "פעילות הירי בכלבים מתפראים מותרת מתוקף פקודת הכלבת ותתבצע על ידי צלפים מיומנים של יחידת הפיצ"ח. התושבים מתבקשים לוודא כפליים שכלביהם לא יצאו לשוטט לבד. הפעילות תתקיים בין השעות 3 לפנות בוקר ועד 7 בבוקר".

ד"ר מאיה קמחי, הווטרינרית העירונית בבית שמש, אומרת לחדשות 2 online כי מאז התפרסם הפוסט היא לא מפסיקה לקבל פניות. "המצב בבית שמש הוא מצב קשה. בשבוע האחרון שני בני אדם נפגעו מאותם כלבים והזדקקו לטיפול רפואי. זו פעילות של משרד החקלאות, לא שלנו. כשיש חשד לכלבת עולה גם הרף. אנחנו ברשות מנסים באמצעות חצי הרדמה כבר חצי שנה לתפוס אותם, מה שאנחנו מצליחים אנחנו תופסים, אבל עכשיו יש בעיה עם להקה והחשד לכלבת הוא מבוסס יותר".

יש כאלו תושבים שהגיבו בזעם על היד הקלה על  ההדק,  אושיית הטוויטר ג'ודי שלום ניר מוזס, הציעה בדף הטוויטר שלה לירות בעובדי העירייה במקום בכלבים.

במשרד החקלאות טוענים בשיחה עם חדשות 2 Online שמדובר במקרה חריג בשל הנסיבות."לא מדובר בכלבים החמודים שכולנו מכירים, אלא בחיה פראית שמתנהגת יותר כמו שועל ופחות כמו כלב חמוד", טענו במשרד החקלאות. "הלהקות תוקפות תושבים, הן לא מאפשרות להם לצאת החוצה – בטח שלא בשעות החשיכה. זו תופעה מוכרת מאוד: ככל שדוחקים את בעלי החיים מהמקומות הפתוחים שהיו להם בעבר בגלל הבינוי, הם חוזרים בלילה ומחפשים אוכל, ועל הדרך גם תוקפים את האנשים מתוך פחד והישרדות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הארץ מלאה חתולים חתולים

  יש לחסן את כל החתולים שמגיעים למפח נפש

  חתולצ'יק |
  הגב
 2. מה זה טמטום הזה

  אני בשוק!!!! איך היה אפשר להגיע להחלטה כזאת. בראשון לדוגמא יש רכב שנוסע ברחובות העיר שהוסף כלבים משוטטים. זה לא נשמע לי טוב. לעשות דבר כזה אפילו בלילה. איפה אנחנו חיים ברוסיה?!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. החלטה הגיונית

  מצויין .החלטה נבונה .ולכל היפי נפש אנא קחו ותאמצו אותם..בבקשה אבל כל עוד זה לא קורה וילדים נינשכים ומאויימים אין ברירה אחרת אלא להרוג אותם .חד וחלק

  שמוליק |
  הגב