חילולי שבת באצטדיון – החרדים זועמים

עוברי אורח שעברו בשבת האחרונה באזור שכון ד' בטבריה הבחינו בעשרות פועלים  שעובדים בעיצומה של השבת במתחם האצטדיון החדש שמוקם בלב טבריה.  חברי המועצה החרדים פנו לראש העיר שהגיב: "מדובר בתקלה נקודתית"

קבוצה של עוברי אורח שעברו בשבת האחרונה באזור שכון ד' בטבריה הסמוך לפרויקט החדש של נוף כינרת הבחינו בעשרות פועלים  שעובדים בשבת בפרהסיה במתחם האצטדיון החדש שמוקם בלב טבריה.

העובדים, חלקם בני מיעוטים, נראים כשהם פועלים במרץ על השלמת מלאכת הקמת האצטדיון שבנייתו אמורה להסתיים בתוך כשנה.

כששאלו התושבים המקומים את הפועלים "כיצד הם בונים בשבת?" העובדים לא השיבו להם.

ברוך ויצמן חבר מועצה בטבריה הודיע על כוונתו לכנס ישיבת מועצת בטבריה בגין חילולי השבת. בשיחה לאתר 'אקטואליק' הוא הביע את מורת רוחו מחילול השבת בעיר, "יש פה סטטוס קוו ואני לא יעבור על כך בשתיקה".

דוד אוחנה חבר המועצה משס קיים שיחה קשה עם ראש העיר בעקבות העבודות  שנעשו בעיצומה של השבת. "ראש העיר הצהיר בפניי שזה היה טעות של מנהל העבודה במקום והוא פוטר במיידית על ידי הקבלן האחראי במקום", הוא מגלה בשיחה ל'אקטואליק',  "בדרך כלל ראש העיר משתדל שלא לחרוג  מההבנות איתנו, במקרה הנ"ל חלה אי הבנה  בין הגורמים הרלוונטים ואנו מקווים כי היא לא תשנה".

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד  אומר בתגובה לאתר 'אקטואליק' "מדובר בתקלה נקודתית של קבלן המשנה של החברה המבצעת את העבודות באצטדיון החדש והעירייה אכן מצרה על כך.

יובהר להלן כי ראש העיר רואה את הנושא בחומרה רבה וביקש מהנהלת החברה לזמן את קבלן המשנה לשימוע מיידי בנושא.

משאית המנוף שהגיעה לאצטדיון במהלך השבת, חדלה מעבודתה לאלתר ועזבה את שטח האצטדיון מיד עם היוודע הנושא.

עוד יובהר כי אין זו מדיניות העירייה וראש העיר הנחה את כלל הגורמים הרלוונטיים לדאוג שתופעה זו לא תישנה בעתיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.