סערה בישיבת הקבינט: בנט דרש צעדים קיצוניים, לבני ויעלון התנגדו • צפו(וידאו)

ישיבת קבינט סוערת הלילה: השר נפתלי בנט קרא לצאת לפעולה נרחבת נגד החמאס, ואילו השרים יעלון, לבני ולפיד הציעו לנהוג באיפק. בסיום הישיבה לא התקבלה החלטה והקבינט צפוי להתכנס היום לישיבה נוספת

עימות לילי נוקב בישיבת הקבינט על אופי התגובה לרצח שלושת הנערים: השר נפתלי בנט דרש לנקוט בצעדים דרמטיים כנגד החמאס ולא להסתפק בתגובה מינורית, ואילו השרים יעלון, לבני ולפיד הציעו להגיב באיפוק יחסי להתפתחויות.

שידור חי מערוץ 2

Broadcast live streaming video on Ustream

"חטפו שלושה ילדים והוציאו אותם להורג מטווח אפס, צריך תגובה חריפה הרבה יותר", אמר בנט. הוא גם כינה את התגובה המוצעת: "תגובה מינורית שתזמין את החטיפה הבאה".

לעומתו, השרים יעלון, לפיד ולבני, הובילו קו מתון יותר בישיבה. השרה ציפי לבני ציינה כי גם בתקופות קשות יותר ישראל ידעה לנהוג באיפוק, ואילו שר הביטחון טען שתגובה חריפה מידי עלולה להוביל להידרדרות ביטחונית.

השר גלעד ארדן הצטרף לעמדתו של בנט וטען כי התגובה אינה מספקת: "אם התגובה תהיה חלשה ורפה, זה יגביר הסיכויים שאנשים יקחו החוק לידיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי יש צורך בתגובה חמורה לרצח הנערים, אולם הוא לא הציע תגובה ספציפית. בסופה של הישיבה לא התקבלה החלטה ספציפית, והקבינט אמור להתכנס היום פעם נוספת.

צילום: קוקר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בימים הראשונים של החטיפה אמר נתניהו: " אם תיפול שערה אחת משערות ראשם אז…….
    לצערנו נפלו הרבה יותר משערה אחת- עכשיו נראה אותו גם מקיים- שיוכיח!!!!

    ד' יקום דמם - ורק הוא |
    הגב