סערה במודיעין עילית: קיצונים השתלטו על הת"ת ויישמו תקנון נוקשה

חשיפת קוקר: מספר עסקנים קיצוניים השתלטו על ת"ת במודיעין עילית ודחו בקשות מצד הורים של ילדי הפלג הירושלמי שביקשו להתקבל לת"ת החדש. הסיבה: הילדים לא עומדים בקרטריונים, למרות לחצי העסקנים, מספר ילדים בפלג הירושלמי ללא ת"ת .

עימות חריף מתנהל בימים האחרונים בין קבוצת אברכים המשתייכת לפלג הירושלמי לבין ההנהגה הרוחנית בראשותו של מרן הגר"ש אוירבך שליט"א, וזאת בשל חילוקי דעות על צביון חינוך הילדים.

תחילתה של הפרשה שנחשפת לראשונה ב'קוקר' החלה לפני מספר חודשים. מספר עסקנים של הפלג הירושלמי החליטו לבצע הפיכה בתוך ת"ת דעת זקנים במודיעין עילית. בהסכמת ההנהלה ילדי הת"ת התפזרו בין התתי"ם בעיר החרדית. כחלק מההסכם קלט הת"ת בתמורה את מאות ילדי הת"ת של הפלג הירושלמי, שלא הסתדרו במוסדות בעיר, וסבלו מהצקות מצד רוב התלמידים שכינו אותם "עצניקים" – ובכך הניבו רווחים כלכלים נאים להנהלת הת"ת.

אלא שכאן חלה תפנית בעלילה. ל'קוקר' נודע כי בחודש האחרון מונו לועדת הקבלה מספר עסקנים חלקם 'חזונישניקים'. בין היתר, אחד מהם נעצר בהפגנות סוערות של הפלג הירושלמי, השני נגרר בהיתקלות בבית מדרש ידוע בעיר. השניים הם אלו שמחליטים מי יתקבל ומי לא. וכך נקלעו עשרות ילדים לפלונטר: בין הפטיש לסדן. בתלמודי התורה ילדיהם סובלים מהצקות. ואילו בת"ת בחדש של הפלג הירושלמי, מסרבים לקבלם בתנאים מסוימים.

לקוקר נודע, כי עתה ערב פתיחת שנה"ל, ועדת הקבלה דחתה מספר בקשות מצד הורים של ילדי הפלג הירושלמי שביקשו להתקבל לת"ת החדש והיוקרתי. הסיבה: הילדים לא עומדים בקרטריונים, אם לדייק, האמא של הילדים מתלבשת בפאה מעט יותר ארוכה מהסטנדרט הנוקשה שהציבה ועדת הקבלה.

בצר להם, פנו אותם הורים לביתו של מרן הגר"ש אוירבך, בדרישה שיטפלו בבעיה. יש לציין כי, לראשונה הורים בתוך הפלג הירושלמי נותרו קרחים מכאן ומכאן, על פי אנשי הפלג הירושלמי, לחצים רבים הופעלו על ההנהלה שדרשו שיעמדו בתקנון.

גורמים בהנהלת החיידר מסרו לקוקר כי מספר ילדים לא שובצו מכיון שלא עמדו בתקנון, הם התבקשו לקבל הדרכה על ידי אשת  חינוך , אך אלו סירבו לעמוד בדרישות, ומשכך, לא התקבלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.