לפיד מגנה את החלטת משרד השיכון לבניית 1200 יחידות דיור

משרד הבינוי והשיכון פרסם מכרז לבנות 1,200 יחידות דיור, 800 מהן בירושלים ו-400 בגושי אדומים, ואריאל' בגושי ההתנחלויות הגדולים ייבנו כ-400 יחידות דיור: 117 באריאל, 149 באפרת, 92 במעלה אדומים ו-36 בביתר עילית.

יו"ר יש עתיד שר האוצר יאיר לפיד פרסם תגובה :"פרסום המכרזים לשיווק 1,200 יחידות דיור במזרח ירושלים ובגושי ההתנחלויות הגדולים בעת הזו הוא טעות כפולה' את הפתרונות לבעיית הדיור צריך ליישם באזורי הביקוש וזו מטרת קבינט הדיור' בנוסף, השימוש במשאבים המיועדים לדיור למעמד הביניים כדי להתריס התרסה מיותרת אל מול האמריקאים ולתקוע מקלות בגלגלי שיחות שלום אינה נכונה ואינה מועילה לתהליך".

גם ראש העיר עיריית ביתר מאיר רובינשטיין הגיב על ההחלטה ואמר: "עם כל הכבוד שהממשלה אכן ׳זכרה׳ גם בהפשרה זו את העיר בעלת 10% מאוכלוסיית יו״ש, מדובר ב׳לעג לרש׳, אנו מקוים שהממשלה תתעשת ותכיר בכך, כפי שכל ממשלות ישראל הכירו בעבר, שהעיר ביתר היא עיר בקונצנזוס לאומי ואחד הפתרונות הזמינים ביותר לציבור החרדי בארץ".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, תקפה את ההחלטה ואמרה: "בניית אלפי יחידות דיור בהתנחלויות היא מטען צד שמניחה הממשלה לחיסול המשא ומתן, עוד לפני שהחל. לא יהיה הסכם עם הפלסטינים כל עוד תימשך הבניה בהתנחלויות. לא יהיה הסכם שלום שאינו מבוסס על קווי 67׳ עם חילופי שטחים וחלוקת ירושלים״

היה גם מי שבירך על התכנית. ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר כי "בניה חדשה בירושלים היא הכרחית להתפתחות ולחיזוק העיר ולמתן אפשרות לצעירים לגור ולרכוש בה דירה. אני שמח שממשלת ישראל רואה איתנו עין בעין צורך חשוב זה. עלינו להמשיך ולהאיץ בשנים הקרובות עוד ועוד יחידות דיור בכל רחבי העיר ולכל המגזרים".

בלשכתו של שר השיכון, אורי אריאל, דחו את הטענות כי הבנייה היא תגובה להחלטת הממשלה על שחרור אסירים, ומסרו כי יש כוונה לשווק עוד מאות יחידות דיור לבנייה בשנה הקרובה.

צילום תמונה = פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.