סערה בעקבות תקנות הצניעות במודיעין עילית: "הבחורים יושבים – והנשים עומדות מאחורה"

יממה לאחר שרבני העיר מודיעין עילית פרסמו מכתב המורה לגברים להתיישב במקומות הראשונים, התקנה מיושמת בשטח וגוררת לא מעט ביקורת בקרב נשות העיר

יממה לאחר שרבני העיר מודיעין עילית פרסמו מכתב המורה לגברים להתיישב במקומות הראשונים, התקנה מיושמת בשטח וגוררת לא מעט ביקורת בקרב נשות העיר.

נעמה ל, אחת הנשים שעלו הבוקר על אוטובוס ממודיעין עילית לבני ברק טוענת בשיחה ל'אקטואליק' כי התקנה החדשה פוגעת בציבור הנשים. "חצי מהאוטובוס היה מלא בבחורים חסידיים ומלא נשים נאלצו לעמוד מאחורה", היא מתארת. "הבחורים לא חושבים לקום", היא סיפרה והוסיפה: "הגברים החסידים החליטו להשתלט על כל החלק הקדמי של האוטובוס-  וזה גורם לכך שנשים שקמות בבוקר להביא פת לחם לילדיהן נאלצות לעמוד כל הנסיעה. "הלזה  התכוונו הרבנים",  תוהה נעמה.

במכתב שכתבו הרבנים הם קוראים לציבור לשמור על גדרי הצניעות ולאפשר לגברים להתיישב במקומות הראשונים. במכתבם מזכירים הרבנים את חוסר הצניעות של לא מעט נשים בעיר שמתלבשות באופן פרוץ.  "יש נשים שאינן יודעות את גדרי הצניעות, בעיקר בפיאות ארוכות, בגדים קצרים ועוד ועוד. בעיקר קריאתנו לנשים הצעירות ונשים מקהילות בחו"ל",  הם כותבים.

בשל הטענות לעיל מבקשים הרבנים במכתבם,  "שלפחות בארבע השורות הראשונות באוטובוסים לא יישבו נשים כלל, גם לא עם בעליהן – ואין הבדל בזה לאיזה חוג שייכים", כותבים הרבנים.

הרבנים החותמים על המכתב הם ראב"ד בית הדין המרכזי בעיר, הרב שלמה זלמן אולמן, והמרא דאתרא הרב מאיר קסלר והרב ישראל זיכרמן רבה של שכונת אחוזת ברכפלד שצירפו את חתימתם למכתב שמסעיר את העיר.

יש לציין כי בעבר ניסו מספר גורמים חסידיים בעיר לכפות על התושבים את התקנה המיושמת אך ללא הצלחה, עתה, לראשונה הצטרפו הרבנים הליטאים לבקשת הרבנים החסידיים בעיר, ולא ברור האם התקנה תיושם בכל נסיעה בינעירונית.

יודגש, כי התושבים זועמים על חברת 'קווים' שאינה דואגת לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, ולא מעט תלונות התקבלו על דילוגים ועל עומסים בתחנות. התלונות הללו, בנתיים לא טופלו על ידי החברה ולא על ידי רבני העיר.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך בכלל מרשים שיגורו נשים וגברים במודיעין. אולי נבנה ערים נפרדות עיר לגברים ועיר לנשים

  סתאאאאאאאאאאם.
  ברצינות – צריך לחנך את בחורי ישראל לשמור על הצניעות זה חשוב מאוד. אבל לכבד את האשה זה לא פחות חשוב. נא לפנות מקומות.

  ה |
  הגב
 2. שורות

  יש להסיר את כל המוושבים באוטובוס.
  שיעמדו כולם.

  אלכס |
  הגב
 3. כל הכבוד !!! שתלכנה ברגל

  איך הרבנים מרשים חוסר צניעות כזו שנשים וגברים ייסעו באותו אוטובוס. למה לא מפרידים אוטובוסים ????

  שומר שומו שמיים |
  הגב
  • איך הרבנים מרשים בכלל שיהיו נשים? נשים זה דבר נורא!

   עדיף שבכלל לא תהינה נשים בכל האיזור. ממילא החרדים מלטפים אחד את ילדו של השני במקווה, יסתדרו גם בלי נשים.

   הרב פיינשמעקער |
   הגב