סערה בפרסטר: חשש לשעטנז בכובעי פרסטר

מעט לפני פרוץ תקופת החגים, התגלה חשש לשעטנז ברשת חנויות הכובעים 'פרסטר'. בעלי הרשת הנמנים על חסידות גור, הפנו את השאלה אל הרב דב לנדאו ראש מערך הכשרות 'חוג חתם סופר בני ברק', שהורה, לאחר בדיקה מעמיקה כי מותר לחבוש את הכובעים וכי אין בהם חשש שעטנז.

מעט לפני פרוץ תקופת החגים, התגלה חשש לשעטנז ברשת חנויות הכובעים 'פרסטר'.
הכול החל כאשר אחד הקונים גילה לתדהמתו חוט פשתן שמצא בבטנה של הכובע אותו קנה, לאחר בירור קצר התברר לו כי הכובע עשוי מצמר והחוט מפשתן, מה שהעלה חשש מיידי לאיסור שעטנז.
בעלי הרשת הנמנים על חסידות גור, הפנו את השאלה אל הרב דב לנדאו ראש מערך הכשרות 'חוג חתם סופר בני ברק', שהורה, לאחר בדיקה מעמיקה כי מותר לחבוש את הכובעים וכי אין בהם חשש שעטנז.
הכובע
ברשת פרסטר החליטו להחמיר על עצמם, ובמודעה שמפרסמים הבוקר ביומונים, מביאים את דבריו של הגר"ד לנדאו, יחד עם זאת נותנים את האפשרות למי שמעוניין להחמיר על עצמו להחליף בטנה ללא עלות.
לשון המודעה:  "היות והתעוררה שאלה בדבר שנמצא חוט פשתן בבטנה של כובעי צמר המיובאים מסין, הננו להודיע ששאלנו את פיו של הרה"ג ר' דוב לנדאו שליט"א, ולדעתו מותר לחבוש כובעים אלו, ובכל זאת אנו בכובעי פרסטר נחליף בטנה לכל מי שרכש אצלנו כובעים אלו ורוצה להחמיר על עצמו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.