סערה ב'קול יעקב': משרד החינוך משחד בחורים ללמוד אזרחות (האזינו)

פרסום ראשון: משרד החינוך בניסיון חמור לפתות בחורים ללמוד שיעורי אזרחות • על פי עדות ראש ישיבת 'קול יעקב הגר"י עדס: "הציעו אלף שקל לבחור לחודש בתמורה להשתתפות בשיעורי אזרחות" • "מטרתם להיכנס לישיבות ולטמא אותנו, מי שלא יעמוד בפיתוי אין מקומו בישיבה". להאזנה.

שערורייה: הבוקר חשף ראש ישיבת 'קול יעקב' הגאון רבי יהודה עדס על דרך עקיפה של גורמים במשרד החינוך לנסות להשחיל לימודי אזרחות בתוך הישיבות הקדושות באמצעות פיתוי בכספים.

בהקלטה הנחשפת לראשונה ב'קוקר' נשמע הגר"י עדס חושף בפני תלמידיו הבוקר את אשר נגלה לו השבוע: "השלטון מנסה לעקור את התורה בכל מיני צורות". פתח הגר"י את דבריו. "לפני כמה חודשים פנה לרב יואל פקיד ממשרד החינוך וביקש לשאול אותי שאלה: 'מכיוון שהממשלה החליטה לבטל את התמיכה לבני חו"ל, יש אפשרות להחזיר את התמיכה על ידי כך שבחורים ישמעו פעם בחודש שיעור באזרחות'? ר' יואל השיב לו שאני יהיה מוכן לסגור את הישיבה ולא להכניס שיעורי אזרחות".

[alooma ref="1e019926f75bae0ccd5434adf114d95b.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הרב עדס המשיך לחשוף כי ניסיונות הפיתוי לא תמו בכך ובמהלך השבוע האחרון ניסו גורמים במשרד החינוך להשתחל שוב אל תוך הישיבה בניסיון לשכנע בחורים: "ניגש אל ר' יואל בחור לפי תומו וסיפר כי ניגש אליו אדם והצעתו בפיו: 'תלך ללמוד שיעור ביד ושם ותקבל אלף שקל בחודש'. ר' יואל השיב לו כי מדובר בשיעור באזרחות".

הרב עדס בשיעור כללי בהיכל הישיבה
הרב עדס בשיעור כללי בהיכל הישיבה

הרב עדס המשיך את דבריו: "אני מתאר לעצמי שזה פיתיון גדול לבן ישיבה לקבל אלף שקל בחודש אך המטרה שלהם זה להיכנס לישיבות כי הם יודעים לטמא אותם ולקרר אותם וזה חמור מאוד, זו עקירת הדת ואם בחור בכל זאת יתפתה שיידע כי אין מקומו בישיבה".

הרב עדס סיים: "אומרים להם לעשות הכל כדי לצוד בחורי ישיבות הם רוצים לעקור שם שמים בחור שלא יוכל לעמוד בפיתיון שיידע שאין מקומו בישיבה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.