סערה בקמפוס החרדי: הסטודנטים החרדים נגד קוליאן

הקמפוס החרדי בקריה האקדמית אונו גועש בימים האחרונים. מתיחות גדולה בין הקבוצה החרדית לבין הקבוצה הנוטה לכיוון הדתי לאומי. רות קוליאן שהתפרסמה בתקשורת בעתירותיה נגד המימסד החרדי עלולה להיבחר לתפקיד יו"ר האגודה

מחר, יום חמישי ג' ניסן, בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, הולכים הסטודנטים לבחור מי יכהן בתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים. התפקיד הינו תפקיד משמעותי מאוד מאחר ומדובר בקמפוס החרדי הגדול ביותר בארץ והיחיד שמפעיל אגודת סטודנטים המאגדת בתוכה אלפי סטודנטים חרדים. המסתובב בימים אלו בקמפוס, יוכל לראות קבוצות סטודנטים מתגודדים ומנהלים דיונים ערים לגבי זהות המועמד המתאים לתפקיד.

המתמודדים שעד הרגע האחרון היו נחשבו כרציניים ביותר הם עקיבא חופי ומאיר אביסרור מקמפוס אור יהודה ואלעזר זאבי מקמפוס ירושלים. מולם עמדה מתמודדת בשם רות קוליאן, אקטביסטית חרדית, שהתפרסמה בתקשורת בעתירותיה נגד המימסד החרדי. הקמפוס החרדי באונו מגוון בסגנון הסטודנטים הלומדים בו, ובימים אלו ניתן לומר כי הוא מתחלק לשני מחנות, קבוצת הסטודנטים המעוניינים לשמור על הצביון החרדי של הקמפוס ולא לאפשר לקוליאן לעמוד בראשות האגודה, לעומת הסטודנטים שאינם רואים את עצמם כמחויבים לקהילתיות החרדית ומוכנים להצביע לקוליאן.

"לא ייתכן, כי סטודנטית שהצטלמה לערוץ 2 ויזמה כתבה שדיברה סרה על הקמפוס החרדי, תעז להתמודד עכשיו לראשות האגודה ולייצג את הסטודנטים" אומר לנו אחד הסטודנטים שביקש שלא להיחשף.

במהלך יום רביעי שלפני הבחירות, נעמדו שתי סטודנטיות בקמפוס אור יהודה וחילקו מנשר(פלאייר), המסביר מדוע קוליאן אינה ראויה. קוליאן בתגובה דרשה מהבנות לגלות לה מיד את זהות כותב הפלאייר. משלא נענו לדרישתה, איימה עליהן קוליאן בהזמנה של ניידת משטרה למקום. משלא התייחסו לאיומיה, מיהרה קוליאן לזמן את המשטרה שהגיעה למקום ותיחקרה את הסטודנטיות.

לכתב קוקר נודע, כי כל המועמדים האחרים התארגנו להתאחד נגד מועמדותה של קוליאן, משכו את מועמדותם וכרגע כולם עומדים מאוחדים מאחורי המועמד עקיבא חופי בכדי להביא לניצחונו של חופי ולשמור על הצביון החרדי של הקמפוס.

רות קוליאן בתגובה אומרת כי מעולם לא יצאה נגד הקריה או נגד החרדים והכול הכפשות חסרות שחר, היא אף הגישה תלונה במשטרה נגד הסטודנטים שהפיצו נגדה פשקווילים העוסקים בנושא.

תמונות המועמדים הנוספים
באדיבות המצלם
חופי

אביסרור

מגיע

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל מה שמריח ריח של אישה חרדים נלחמים בו! נמאסתם!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אביסרור לראשות האגודה . נראה האיש הכי מתאים לתפקיד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אם אין גבר שיבחר בה רק בגלל שהיא אשה אז היא צודקת

  אנדרוגינוס |
  הגב
 4. פשוט אסור שאישה כזאת תעלה מחפשים אנשים הגונים כמו אלעזר זהבי!!!!
  שהוכיח את עצמו כמזכיר האגודה!!!!

  אחת מהקמפוס |
  הגב