קמפיין הבחירות הגזעני נגד החרדים

מתמודדת לראשות העיר ברמת השרון פרסמה מודעת תעמולה גזענית במיוחד. רבים מתומכיה הודיעו: "לא נצביע עבורה" {סערה ברמת השרון}

ביום שלישי הקרוב יגיעו תושבי רמת השרון לקלפיות ויצביעו עבור מועמדם לראשות העיר. בין המתמודדים גם ראש העיר המכהנת שירה אבין, כאשר מולה מתמודד סגן ראש העיר הנוכחי, יעקב קורצקי. תמונות הקמפיין של אבין שעלו היום לרשת, עוררו סערה וגרמו לרבים להצהיר כי לא יצביעו לה.

בתמונה דאגו להבליט את הכיפה השחורה של קורצקי, כאשר הוא עצמו השתדל לא להבליט את העובדה שהוא חובש כיפה שחורה והוא אף הצהיר כי לא ינסה להביא התחרדותה של רמת השרון אלא ישמור על אופיה החילוני של העיר.

אחד הגולשים שיתף את התמונה וכתב: "שירה אבין או איש עם כיפה שחורה? ללא טיעון למה היא, או למה לא הוא, אין לו שם אפילו. מי צריך טיעון או שם, כשיש איש עם כיפה שחורה? הגזענות בפוסטר הזה גובלת באנטישמיות. מאחל לתושבי רמת השרון ראש עיר ראוי/ה ממנה".

גם איש התקשורת אמנון לוי הצהיר כי לא יצביע לה ואף הוסיף בציוץ ברשת הטוויטר כי "פוסטר אחר שלה אומר, אם לא נתעורר יקחו את רמת השרון שלנו. אני לא אצביע בעד אשה עם עולם מושגים כזה". גולשים רבים הוסיפו גם הם כי לא יצביעו לה.

יועץ התקשורת איציק סודרי צייץ כי "זה שהמתמודדת מולו פוסלת אותו רק בגלל היותו חובש כיפה זה גזעני ומכוער". בפוסט נוסף שהופץ נגד המתמודד יעקב קורצקי הזכירו את העובדה כי הוא הוצב במקום השמונים ברשימת יהדות התורה לכנסת.

רמת השרון

יעקב קורצקי עצמו אמר בתגובה: "אני לא נגרר למה שהיא רוצה. כל מי שמכיר אותי בעיר יודע שאני אדם שמקרב לבבות, אוהב אנשים. אני מציג את הצד החיובי ומחפש את הדברים החיובים. לדעתי מה שהיא עשתה לא ראוי, ואם היא חושבת שמה שהיא עשתה עוזר לה, שיבושם לה. אני ממשיך בקמפיין החיובי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חברה זה לא גזענות פשוט נימאס לחילונים מההתערבות הבוטה באורחות חייהם תבינו לאכולם רואום את עונג השבת בקידוש הבדלה והליכה לבית הנסת

    יואב |
    הגב