סערה ברשת: "משפחה" פיקסל את תמונת הנשים ממחנה ההשמדה

"משפחה" באנגלית פרסם בסוף השבוע האחרון תמונות מטושטשות של נשים יהודית שהיו במחנה ההשמדה של מנגלה. נשים דתיות הגיבו בזעם

השבועון "משפחה" באנגלית פרסם בסוף השבוע האחרון תמונות מטושטשות של נשים יהודית שהיו במחנה ההשמדה של מנגלה. התמונות המטושטשות שפורסמו במסגרת כתבה על תאומי מנגלה לרגל יום השואה הבינלאומי עוררו סערה ברשת, כך מדווח אתר וינט.

הכתבה עסקה בתאומים ניצולי הניסויים של יוזף מנגלה ששרדו את התופת. אלא שלצד אחד התאומים – תמונות הנשים שהיו לידם במחנה טושטשו, נכתב בוינט.

אחת הנשים שהביעו מחאה ברשת היא שושנה קיטס-ג׳סקול, מהקהילה הדתית האנגלו-סכסית בבית שמש ומייסדת ״חוכמת נשים״.״אנו מודעים מזה שנים לעובדה שמגזין ׳משפחה׳ מצנזר תמונות של נשים וילדות, אבל הפעם הם עברו את הגבול", כתבה בפוסט בפייסבוק.

קיטס-ג'סקול מוסיפה. "פיקסול של נשים במחנות ההשמדה זה עיוות מוסרי. אם מדובר בקורבן, הם למעשה הרגו אותה שוב. אם מדובר בניצולה, זה מעשה נורא לא פחות. אם מדובר בתמונה של מי שלחמה למען שחרור הגטו או הייתה שם למען הילדים בעת השחרור, הם חיללו את שמה״.

שרולי בסר, עורך במגזין "משפחה" באנגלית, הגיב בדף הפייסבוק לוויכוח: "בסיפור השער של 'משפחה' מהשבוע האחרון הופיע תמונת שואה מפוקסלת, כאילו בכדי לטשטש את דמויות הנשים שבתמונה.

"קוראים ופרשנים שנפגעו מהמהלך פנו אליי. עקבתי אחר הסיפור דרך מחלקת הגרפיקה ודיברתי עם האנשים שהיו מעורבים בכך.

"התמונה לא טושטשה על ידינו. אנחנו לא היינו עושים זאת כך. למעשה, באותה הכתבה ממש באותו העמוד, אפשר לראות בבירור תמונה של ילדה.

הוא הוסיף עוד: "מה שקרה הוא כך: הכתבה תורגמה מהגרסה העברית של 'משפחה', שמתנהלת לפי קווים מנחים שונים משלנו. הם שטשטשו אותה, בהתאם למדיניות שלהם. אחת הגרפיקאיות אצלנו שמה לב לזה, והניחה שהטשטוש נעשה מסיבות אחרות שאינן נוגעות למגדר, ולכן כללה אותן כפי שהן בגרסה האנגלית. השגיאה שלה שנעשתה מכוונה טובה, נבעה מההנחה שהטשטוש מגן על צניעותה של המצולמת מסיבה כלשהי.

"אלא שזה לא המקרה. הפגיעה כתוצאה מכך מובנת. אני בהחלט הייתי נעלב לו הייתי רואה תמונה עם פנים קדושות אלו מטושטשת. "משפחה" הפגין רצון אדיר לדיון בנושא – וימשיך לעשות זאת עם מועצת הרבנים שלנו, אנו עובדים קשה לגבש מדיניות המקובלת על ידי ההלכה, ומאפשרת לקוראינו להרגיש בנוח מבלי לבזות אף אחד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ירידת הדורות

    מכיון שהיום היצר הרע עובד שעות נוספות גם בגלל מכשירים כמו זה שאני אוחז עכשיו, וישנה עליה מגאיגה במקרי האונס והסטיות אז חייבים לטשטש כל דמות שיכולה לגרום לאי מי מהמושפעים לחשוב או להרהר באשה ולהגיע מזה לחטא. יש כלל של "לא פלוג רבנן" ואם מצנזרים צעירה חתיכה אפשר לצנזר גם מבוגרת או תמונה בשחור לבן ואין בזה שום פגיעה בקרבנות השואה. זה סה"כ להציל מהרהורי עבירה לאנשים חלשים

    מוטי |
    הגב