הגר"ש עמאר: "התייעצו עם הגדולים המבוגרים" • האזינו(הקלטה)

סערה בשידור חי: במהלך ראיון על הפשרה בכותל מערבי נשאל רבה של ירושלים על דעת גדולי ישראל בעניין ואמר: "מה שאומרים בשם הגדולים צריך עיון, ואני לא ארחיב את הדיבור בזה". המחנך הרב מרדכי בלוי הגיב: "רפורמי, קופה של שרצים מאחוריו". האזינו { דרמה בשידור}

סערה פרצה הבוקר בשידור חי ברדיו 'קול חי' בעקבות דבריו של הראשון לציון ורבה של ירושלים הגרש"מ עמאר. במהלך ראיון על סערת הכותל המערבי נשאל הרב עמאר על דעת גדולי ישראל בעניין, ואמר: "מה שאומרים בשם הגדולים צריך עיון, ואני לא ארחיב את הדיבור בזה". המחנך הרב מרדכי בלוי הגיב: "רפורמי, קופה של שרצים מאחוריו".

הרב עמאר התייחס במלך הראיון להבאת הנושא המורכב בפני גדולי ישראל ואמר: "הרב רבינוביץ סיפר לי באופן אישי שהתייעצו עם שני גדולים, הגדולים האלו אני לא יודע אם הם במצב היום ששייך.., אולי הם בגילאים כאלו שאני לא יודע".

הרב עמאר הוסיף: "לנו לא הודיעו כלום לרבנים הראשיים לא הודיעו כלום", "אם באמת התייעצו עם הגדולים, דעתי שמן הראוי היה לשמוע עוד דעות כי בנפשנו הדבר". אמר הרב עמאר.

המחנך הרב מרדכי בלוי מבכירי 'דגל התורה' עלה להגיב לדברים והיה נסער: "אני רוצה לקיים מצוות מחאה, לא יתכן שאדם הנושא בתואר רב של ירושלים שקופה של שרצים בגירויות שונות מאחוריו, עומד ואומר ששאלו את גדולי ישראל, והם אינם יודעים מה שואלים אותם, אם זה לא רפורמה אני לא יודע מיהו רפורמי".

הרב בלוי המשיך לתקוף, "עומד רב בישראל ובא ואומר שגדולי ישראל זקני הדור לא יודעים מה ששואלים אותם ולא נשמעה מחאה, הייתי בנסיעה ושמעתי והתחלחלתי, מה זה הפקרות וליצנות?, כל אחד יכול לבוא ולומר מה שבא לו?".

"לא לחינם גדולי ישראל לא רצו בבחירתו לרב של ירושלים", הוסיף בלוי, "אין לי הרבה מה לומר יותר, הנושא של הכותל הוא נושא שמסור לזקני הדור ולא לידי אנשים שנבחרו על ידי גוף בוחר כזה או אחר, או על ידי דילים שונים ומשונים, לא הם יקבעו את הדרך לעם ישראל".

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תוצאות ביזוי גדו"י:

  TGI מתקרב, קול מת מת-רסק.

  איברהים אחמד ממרן, מפקד יח"צ דעשס |
  הגב
 2. מוטקה בלוי רשע מרושע אין לו חלק לעולם הבא ימח"ש וזכרו

  אבי |
  הגב
 3. כמה שניסו לפגוע במרן שליט"א לא הצליחו מרן הרב עמר ענק בתורה בחכמה ובענווה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אני מוחה על ביזוי מרן הרב עמאר שליט"א, קול חי בושו לכם אוי לכם מיום הדין

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. החצר בחזון איש {דגש על החצר ולא ח"ו מרן הרב שטיינמן} החצר שם התבלבלו לגמרי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. כל הכבוד למרן הרב עמאר שלא פוחד מהרשעים הרפורמים והצבועים כמוטקה בלוי ודרעי, אשרנו שיש ממשיך למרן הרב עובדיה את מורנו הראשל"צ הרב עמאר שליט"א

  אבינועם |
  הגב
 7. בושה וחרפה קול חי לא רדיו דתי ככה לבזות את מרן שליט"א?????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. שיתבייש לו בלוי הזה עבריין אני מוחה בו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. 'והבדילנו מן התועים' אברך צדיק גדול שהגיע הבוקר לכותל המערבי
  הופרע בשל שירת 'נשות הכותל'. שרף סידור רפורמי בכותל: "ראיתי כתוב 'אלוקי שרה' והזדעזעתי"
  "הן הפריעו לכולנו להתפלל – מה שראיתי בסידור שלהן זעזע אותי". מאוד טוב שהוא שרף,
  יורה דעה סימן רפא, ספר תורה שכתבו מין – ישרף, דוודאי לשם עבודת כוכבים כיון.
  המשטרה ניסתה לפנותו מהמקום, אך בסופו של דבר הוא נשאר בכותל במעקב משטרתי צמוד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • נשות השמד מהכותל -הריפורמים לא תינוק שנשבו, הם "יודעים את ריבונם ומתכוונים למרוד בו" כשיבוא המשיח הוא יקיים עליהם מחית עמלק. לכאורה הם חלק ממשפחת פלג המשכילים ב"ב ש"חידשו גזרת הגיוס" במזיד לבטל תורת בני ישיבות. גם ידוע כ"כת" הערב רב המסיונרים. כל עוד לא בא המשיח, אין אפשרות לקיים את מצות מחיית עמלק.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב