סערה על צביון העם- "ברית הזוגיות תביא להרס הבית היהודי ותפצל את העם"

הצעת החוק על "ברית הזוגיות" שהוגשה הבוקר (ג'), למזכירות הכנסת, על ידי מפלגת יש עתיד, מעוררת סערה.
מפלגות רבות, ביניהן ש"ס, הבית היהודי ומפלגת התנועה מתנגדות לכך נחרצות, " נצטרך לפרסם ספר יוחסין. ברית הזוגיות תביא להרס הבית היהודי".
בבית היהודי, אומרים " ברית הזוגיות תפצל את העם". הם מוסיפים ומאיימים כי הצעה זו מציבה סימן שאלה גדול על המשך שיתוף הפעולה בין שתי המפלגות.
ח"כ יוני שטבון התייחס להצעת החוק ואמר: "ברית הזוגיות, מטילה סימן שאלה כבד על הברית שלנו עם יש עתיד. מדובר במסלול עוקף רבנות, שמבקש לקעקע את הבלעדיות הנתונה לממסד הדתי בניהול דיני האישות הנהוגים בארץ. זוהי יוזמה מסוכנת שתביא למדינה דו-לאומית – עם יהודי ועם אזרחי. עם ישראל שמר על מורשתו במשך אלפי שנים. יוזמות כאלה מבקשות לפצל את העם לשניים".
בכיר נוסף בבית היהודי מגיב היום, להצעת החוק ואומר "בהסכמים הקואליציוניים הוחלט שכל ענייני דת ומדינה יתנהלו במתכונת של דיבור והסכמים עם הבית היהודי. מכיוון שההחלטה על חוק ברית הזוגיות לא הובאה לדיון עם הבית היהודי, אנחנו לא נתמוך בה".
דובר המפלגה אמר כי "סוגיות דת ומדינה יוסדרו בהסכמה ולא בכותרות תקשורתיות".
בדברי ההסבר להצעת החוק, שנוסחו על ידי ח"כ עליזה לביא וח"כ רות קלדרון, נאמר כי "מטרתה של הצעת חוק ברית הזוגיות היא לאפשר לכל מי שחפץ בכך לקיים חיי משפחה במסגרת משפטית-אזרחית מוכרת על פי חוק. הצעת החוק יוצרת מוסד משפטי-אזרחי חדש במדינת ישראל, אשר יתקיים לצד מוסד הנישואין מבלי לפגוע במעמדם או באופיים של הנישואין והגירושין הדתיים. מוסד ברית הזוגיות אינו מבקש לקרוא תיגר על הממסד הדתי, להתחרות בו או להתנגש בו, אלא להיות קשוב לאלה שאין ביכולתם או ברצונם למסד את חיי משפחתם באופן דתי ולכבד את חירותם, ולאפשר להם לעשות זאת באופן אחר, תוך מתן תוקף משפטי-אזרחי להחלטתם. ברית הזוגיות תהווה מסלול מקביל, אשר יחיל על בני זוג שיבחרו בו את מלוא הזכויות והחובות האזרחיות החלות על בני זוג נשואים – זאת, מבלי שבני הזוג ייחשבו כנשואים על פי הדין הדתי".
בש"ס גם מתייחסים לדברים בזעזוע, ח"כ ניסים זאב אמר היום: "הצעת חוק 'ברית הזוגיות' הבזויה של יש עתיד תביא להרס העם היהודי, להרס התא המשפחתי, תפלג את העם לשניים ותגרום לכך שנצטרך לפרסם ספרי יוחסין. האג'נדה של יש עתיד תביא לחיסול היהדות במדינת ישראל. האבסורד הוא שיום אחד אבו-מאזן יכיר בנו כמדינה יהודית, אבל אצלנו, במדינה העם היהודי, לא נכיר ביהדות של עצמנו. בשביל מה צריך מדינה יהודית אם מחסלים את כל הסממנים היהודים שלה?"
הוא קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לא לתת יד להצעת החוק: "נתניהו נושא באחריות יותר מיאיר לפיד, מכיוון שלא העכבר הוא הגנב אלא החור הוא הגנב. נתניהו צריך למנוע מאישור השרץ הזה. לא רק שאסור לאשר את הצעת החוק הבזויה הזאת אלא שאסור בכלל להעלות אותה לדיון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.