סערת בניון: "משכן הנשיא אינו מחרים איש". צפו בתגובת הנשיא (וידאו)

"משכן הנשיא איננו שייך לי ואינני מחרים איש"כך הגיב הערב נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לסערת הזמר עמיר בניון, ריבלין קורא לאיראן וסוריה להחזיר את הכספים ליהודים. צפו


(באדיבות רשת)

"משכן הנשיא איננו שייך לי ואינני מחרים איש"כך הגיב הערב  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לסערת הזמר עמיר בניון, שהופעתו הערב במשכן הנשיא בוטלה בשל שירו השנוי במחלוקת "אחמד אוהב ישראל".

"נבחרתי במטרה לשרת את כלל אזרחי ישראל", אמר ריבלין בכנס לציון יום היציאה והגירוש של יהודי ארצות ערב ואירן, אותו טקס שבו אמור היה בניון להופיע. "בית הנשיאות הוא בית העם. מאז ומתמיד התנגדתי בכל תוקף לחרמות".

הנשיא הדגיש כי את חשיבות חופש הביטוי. "אף אמן אינו נדרש לרשותו של אף אחד כדי להתבטא כרצונו במסגרת חופש הביטוי", אמר. "לצד זה, בית הנשיא, כביתם של כל אזרחי ישראל, רשאי ואף מוכרח להיזהר זהירות יתרה בכבודם ובמעמדם של כל אזרחי ישראל ולגלות רגישות יתרה לרוחות הציבוריות ולאווירת הרחוב, בפרט בימים רגישים ומתוחים אלה".

ריבלין קרא בנאומו כי יש להחזיר כספים של יהודים שהושארו במדינות איראן וסוריה: "הקול הזה, הסיפור הזה, חייב להישמע בתוככי מערכת החינוך, בערוצי התקשורת, בהיכלי התרבות, ובמוסדותיה הרשמיים של המדינה. יש צורך להשמיע אותו גם בזירה הבינלאומית, למען תיקון העוול ההיסטורי, גם בדמות ממשית, של שילומים והחזרת כספים".

 

בשבוע שעבר הגיב בניון במסר מפויס דווקא כלפי הנשיא עצמו: "בעניין ההודעה שפרסם בית הנשיא ואשר כפי שצפו מנסחיה הוסיפה שמן למדורת הצלייה של עבדכם הנאמן בתקשורת, אבקש לומר שאני מכבד את מוסד הנשיאות ואוהב את הנשיא ריבלין אהבת אמת ושמח שהוא האיש שנמצא בבית הנשיא בעת הזו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.