סערת דו"ח המבקר • צפו: העימות בין הפרקליטים יצא משליטה(וידאו)

מהומה באולפן חדשות הלילה של ערוץ 2: מקורבם של בני הזוג נתניהו ופרקליטתו של מני נפתלי נקלעו לעימות קולני. צפו

עורך הדין יוסי כהן, מקורבם של בני הזוג נתניהו, הגיע לאולפן כדי לענות לטענות של מני נפתלי ולא איפשר לפרקליטתו של מנהל משק הבית לדבר. כהן גם הודה כי כלל לא קרא את דו"ח המבקר שעוסק בהוצאות המנופחות של בני הזוג נתניהו. היא מצידה תקפה: "תשאל את עצמך את מי אתה מייצג". צפו בקטע המלא

באדיבות רשת

כזכור, קודם לכן העניק השר גלעד ארדן ראיון לערוץ 2 עם יונית לוי שהתנהגה כלפיו בצורה אסרטיבית בראיון שיצא מכלל שליטה. "נדמה שהמבקר נכנע ללחצים המתמשכים שמפעילים כלי התקשורת", אמר בריאיון לחדשות 2 והשיב לשאלות נוקבות שהציגה המגישה יונית לוי.

"מדברים על נורמות ועל סטנדרטים, אך נורמות חייבות בגורם בר השוואה", אמר  ארדן. "מדוע אנחנו מחליטים שלמעלה מ-75 אלף שקלים להוצאות ניקיון נחשבים כסכום גבוה? צריך להשוות את זה לבית הנשיא או בתי מנהיגים אחרים בעולם. כשמפרסמים חודש לפני הבחירות דוח שמדבר על נורמות כשאלו, זה עניין בעייתי. אין כאן שום דבר פלילי וגם לא יהיה".

על נושא התשלומים הבהיר ארדן:  "צריך להבהיר שהציבור לא יודע שהמחוקק קבע שראש הממשלה אינו אדם פרטי. החוק פוטר אותו מעיסוק בעניינים אלה, כל הוצאותיו משולמות. כשהוא חולה, הוא לא עומד בתור לסופר מרקט".

ארדן הוסיף כי "מעולם לא ישבה ועדה שישבה וביצעה הבחנה בין המשקאות שמגישים לאורחי המעון, לבין המוצרים להם נדרש ראש הממשלה כמו טיפות אף. זאת ועוד, ראש הממשלה מניח שהעובד שביצע עבורו את העבודה במסגרת את תפקידו, הגיש קבל ואף קיבל החזר בעבור המוצרים".

על  עבודתו של אבי פחימה כחשמלאי במעון ראש הממשלה, זאת לאחר שהעסקתו הישירה נפסלה אמר ארדן. "אני מקווה שראש הממשלה לא מתעסק בהחלטות כמו זהות החשמלאי וחברת הניקיון במעון. לשם כך קיים משרד ראש הממשלה. ועדת השלושה, שמעמדה החוקי המדויק טרם הוסדר, קבעה שהעסקתו הישירה הינה עניין פסול. נושא העסקתו של פחימה, שאגב אינו חבר מרכז הליכוד כפי שנטען, צריך להיבדק".

ארדן נשאל מדוע הוזמן פחימה ביום הכיפורים על ידי נתניהו, והדגיש: נתניהו עצמו לא זומן על ידי בני הזוג נתניהו, לבטח ביום הכיפורים. "זה עניין בדוק. בני הזוג לא שהו בשנים האחרונות במהלך החג בירושלים והם לא היו בבית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.