סערת ה'אשת איש' • הגר"ח קנייבסקי חתם נגד ההיתר

סערת ה'אשת איש' בארצות הברית: הגר"ח קנייבסקי, הגר"נ קרליץת והגר"י זילברשטיין צירפו את חתימתם למכתב הרבנים נגד ההיתר אותו הנפיק אחד מרבני ארה"ב כהיתר לאשה נשואה שבעלה סרבן גט להשתחרר מכבלי העגינות בלא גט. פרטי המקרה הגיעו לאוזניהם של גדולי ישראל שמיהרו לפרסם את מחאתם נגד ההיתר להפקיע קידושין לאחר חיים משותפים כמה שנים בלא גט

סערת ה'אשת איש' בארצות הברית: הגר"ח קנייבסקי, הגר"נ קרליץת והגר"י זילברשטיין צירפו את חתימתם למכתב הרבנים נגד ההיתר אותו הנפיק אחד מרבני ארה"ב כהיתר לאשה נשואה שבעלה סרבן גט להשתחרר מכבלי העגינות בלא גט.

הנימוק להיתר נלקח מדין 'מקח טעות', וזאת על אף שהאישה קיימה חיים רגילים עם הבעל תקופה ארוכה ובמהלך חייהם המשותפים אף נולדה להם בת. בבסיס ההיתר עמדה חוות דעת של רופא שטען כי הבעל סבל ממחלת נפש עוד בטרם נישא לה.

ההיתר המחודש ניתן לאשה באורח נדיר מתוך התחשבות במצב האישה העגונה הכבולה בכבלי עגינות זה חמש שנים, ובעלה מסרב לתת לה גט.

לכידה

פרטי המקרה הגיעו לאוזניהם של גדולי ישראל שמיהרו לפרסם את מחאתם נגד ההיתר להפקיע קידושין לאחר חיים משותפים כמה שנים בלא גט, ואף התבטא הגר"מ שטרנבוך במכתבו כי "אין לי מנוחה שאין שומעים מחאה על כבוד ה' ותורתו".

בארה"ב פורסם בימים האחרונים מכתבם החריף של גדולי הרבנים בארה"ב וקנדה, אשר כתבו בתוך דבריהם שעפ"י מקורות חז"ל יתכן ש'היתר' זה עומד בעוכרינו וגורם לסכנה גדולה מחרב בני ישמעאל המונף על בני ישראל.

"כהיום יש סכנה לכלל ישראל מחרב בני ישמעאל, ויש שואלים על איזה חטא בא צרות כאלו, ולא נביא אנוכי ולא בן נביא, אנא מתניתא ידענא, חרב באה לעולם על המורים בתורה שלא כהלכה, ואין לך מורים בתורה שלא כהלכה יותר מזה שמתירים אשת איש לעלמא בלי שום גט"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה עונש בגלל שהמנהיגים "החרדים" הפושעים [פלג השמד] מחייבים גיוס לבני הישיבות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. ברוך רופא חולים…ממש נס רפואי..מרן פוסק הדור הגר״נ קרליץ שליט״א חזר לאיתנו וחתם על מכתב זה ,וזה כבר חתימתו השלישי בימים האחרונים, ממש חזר בכל העוצמה לעמוד בפרץ….חזק וברוך….

    מבשר טוב |
    הגב