סערת הבקבוקים: העלון שהצית את המאבק במחללי השבת

עלון 'מקדש השבת' פרסם מאמר נרחב שימוש בבקבוקים המיוצרים בשבת, העלון התגלגל לידיו של האדמו״ר מגור שהחליט לבחון את הנושא מחדש ולהחרים מפעלים שעובדים בשבת

אז מה עומד מאחורי המאבק החדש שאותו מוביל עיתון 'המודיע' כנגד מחללי השבת? הכל החל כאשר עלון ״מקדש השבת״ היוצא לאור בערים החרדיות, פרסם מאמר נוקב אודות חילולי השבת של חברת פיניצ'יה. העלון הזה התגלגל עד לפתח ביתו של האדמו"ר מגור שליט"א, הרבי ביקש לבדוק האם הבקבוקים בביתו אינם מחברת פיניציה המייצרת בשבת.

בחזית העלון מופיע ציור של אב בית חרדי מקדש מול שולחן שבת כאשר המוצרים מספרים על כך שהם מחללים שבת, וההתייחסות העיקרית היא כלפי בקבוק מזכוכית שמחללת שבת.

בעלון מוסברים השיקולים הכלכלים להפעלת מפעל בשבת למרות העלות הגבוהה של העובדים, כאשר לרוב מדובר בלחץ בלוח הזמנים. בעלון הובא ציטוט אנונימי של בעל מפעל כאומר שאם החברה החרדית תחרים את מפעליו הוא יפשוט רגל לאלתר.

כאמור, מכאן לשם, העלון התגלגל לידיו של האדמו״ר מגור שהחליט לבחון את הנושא מחדש ולשקול את הסקנציות המוצעות בעלון, כלומר החרמת מפעלים שעובדים בשבת.

בגור יודעים לספר כי לראשונה הרבי חילק בטיש יין מחברת Kedem, מאחר וישן נושן מבוקבקת בתוצרת חילול השבת. הבוקר עיתון 'המודיע' יצא למערכה כנגד אותם חברות שמחללות את השבת. במקביל, ועדת הרבנים למען השבת תתכנס כדי להכריע על הצעדים הבאים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.