סערת הדרכון: אבי הילד לאובמה: "תוכיח שאתה תומך בישראל" (הקלטה)

ארי זיבוטופסקי, תושב בית שמש, אביו של מנחם זיבוטופסקי שבית המשפט קבע כי לא יוכל להירשם בדרכון שלו כיליד ישראל, הגיב הבוקר להחלטה. האזינו לראיון

זעם בקרב יהדות ארצות הברית ובישראל על החלטת בית המשפט בארצות הברית כי מי שנולד בירושלים לא יוכל לרשום בדרכון שלו כישראלי.

ארי זיבוטופסקי, תושב בית שמש, אביו של מנחם זיבוטופסקי שבית המשפט קבע כי לא יוכל להירשם בדרכון שלו כיליד ישראל, הגיב הבוקר (שני) ב'מדברים אקטואליה' עם בצלאל קאהן ודוד חכם ב'קול חי' – להחלטה ואמר כי "זו לא בושה שהבן שלנו נולד בירושלים, מפריע לנו מאוד שארה"ב שהיא ידידה של ישראל – לא מכירה בשום חלק מירושלים שהוא שייך לישראל".

זיבוטופסקי נתן רקע לפרשה ואמר כי "המדיניות של ארה"ב – מאז שקמה מדינת ישראל היא שכל מי שנולד בירושלים – יהיה כתוב לו ' ירושלים' ולא 'ישראל', לפני 13 שנה הקונגרס העביר חוק שהיה אמור לתקן את העוולה הזו, וכשהגענו לשגרירות נאמר לנו שזה בלתי אפשרי, כבר 12 שנה אנחנו בבתי משפט בארה"ב ובסופו של דבר זה הגיע לבית משפט העליון".

"הקונגרס העביר חוק שמי שמבקש שיהיה כתוב לו בדרכון 'ישראל' – הם חייבים לעשות זאת, בכל זאת נטען בבית המשפט, שאין לקונגרס סמכות לעשות זאת – ורמזו כי היחיד שיכול לשנות את ההחלטה זה הנשיא אובמה".

לסיום הוא מזכיר, "הנה יש לאובמה הזדמנות להראות שהוא איתנו, אם הוא חבר שלנו אז שיעשה מעשה".

האזינו לראיון (באדיבות קול חי)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.