סערת ההקלטות: בני משפחת יוסף יפקדו היום את קברו של מרן

מנסים למזער נזקים: בניו ובנותיו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל יעלו היום לציונו בבית העלמין בסנהדריה, לאחר מכן ימסרו הצהרה לתקשורת. ההערכות: יביעו מחאה על ביזוי זכרו של מרן. במקביל, השיקו בש"ס את קמפיין התגובה: "אבא, מה עשו לך?!"

מנסים למזער נזקים: בש"ס עדיין המומים מהחומר שנחשף אמש, אולם בני משפחת יוסף כבר מגיבים: היום בשעות הצהרים יעלו בניו ובנותיו של מרן הגר"ע זצ"ל לקברו בבית העלמין בסנהדריה.

מטרת העליה: הצהרה על נאמנות למורשתו ומחאה על ביזוי זכרו.

במקביל, השיקו בש"ס קמפיין תגובה להקלטות: "אבא, מה עשו לך?!" נכתב על רקע תמונתו של מרן.
אבא מה

כזכור, לאחר הדלפת הקלטות גורמים בש"ס הזהירו כי "המפלגה לא תעבור על כך בשתיקה". לפי שעה טרם ברור האם הדלפת הקלטות בוצעה על ידי מקורבי ישי או על ידי אחד מבני משפחת הרב.

ב'וואלה' פורסם אמש כי גם בקרב משפחת יוסף סוערות הרוחות בעקבות ההקלטה. ע"פ הדיווח, אחד מבני המשפחה אמר בעקבות הדברים: "הקופסה השחורה האמיתית שמורה עדיין בכספת, ואנחנו מקווים שלא נצטרך חלילה להוציא אותה. אם הדברים יתפרסמו הם יגרמו לרעידת אדמה – אבל המטרה שלנו היא להמשיך לשמור על כבודו של הרב עובדיה".

חבר הכנסת ניסים זאב אמר הבוקר ב'גלי צה"ל' כי צריך להשאיר את הסרטון מאחור ולהתמקד באחדות המפלגה: "אסור לנו להשתמש באיזושהי קלטת כזאת או אחרת כי התנועה נפגעת…אלי החליט ללכת לאן שהלך, הוא יישאר בתנועה שלו – אנחנו צריכים להמשיך קדימה, ולא להתעסק ולהתקשקש עם כל התכנים האלו".

כזכור, אמש פורסמה בערוץ 2 הקלטה המתעדת שיחה בין הרב עובדיה יוסף לכמה מקרובי משפחתו ועוזרו, צבי חקק.

צפו (באדיבות רשת)

מדובר בשיחה שהוקלטה לפני שש שנים בסוף שנת 2008. אלי ישי כיהן אז יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עמד לסיים את תקופת הקלון ורצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר הרב משה יוסף ואשתו הרבנית יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן – מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס. אז תקף הגר"ע יוסף את דרעי במלים קשות, והסביר למה לא יבגוד באלי ישי.

בשיחה התייחס הרב יוסף לאפשרות שדרעי יחזור להנהגת ש"ס והעריך, "30-40 אחוז יברחו לנו", הרב יוסף הוסיף מילים קשות על דרעי ואמר, "שפטו אותו בבית משפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מישהו מקבל שוחד?"

מרן הרב עובדיה יוסף הוסיף והסביר, כי דרעי עצמאי מדי, "אני יודע מהניסיון שעבר, אריה עצמאי מדי. כמה פעמים דיברתי אתו, לא רצה לשמוע".

הגר"ע הוסיף לתקוף במילים קשות את יו"ר ש"ס בהווה אירה דרעי "הוא עצמאי. כשהוא עצמאי…קח לך מפלגה אחרת, תעשה תנועה אחרת. מה אכפת לי? שיעשה תנועה אחרת. הוא עודד את כדורי שיעשה מפלגה אחרת. מה יצא לו? 5,000 (קולות) אפילו אחוז חסימה לא עבר. אז גם הוא לא יעבור. יעבור – יעבור. מה אנחנו רוצים ממנו? מה רוצה ממני? אני לא יכול לבגוד באלי ישי".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה היה ברור כל השנים שמרן אוהב את ישי יותר והוא היה נתון ללחצים מצד דרעי..

  אביגיל |
  הגב
 2. הפגיעה היא נטו בדרעי!
  עכשיו הופכים זאת פסיכולוגית לפגיעה ברב… נו נו

  nb |
  הגב
 3. לא מבין איזו פגיעה היתה בכבוד מרן מההקלטה, היה ברור שהחזרת היו"ר הנוכחי נעשתה תחת איומים, אין כאן שום זיגזוג. נאמני דרעי בלבד הופכים את זה למלחמה על כבוד מרן כדי להיות קדושים מעונים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • סתום תג'ורה חוצפן טיפש!!!
   אין כאן מקום לאנשים ממרץ,
   תתגובות החולניות שלך תגיב בערוץ 2
   כאן מגיבים יהודים אמיתיים!!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • למגיב משעה 12:41: אתה נשמע לי ממש ממש לא נחמד.
    יהודי אמיתי לא כותב דברים כמו שאתה כותב.
    מותר להיות יהודי אמיתי ולחלוק על דעתך ולחשוב
    שאריה דרעי הוא לא כל כך ישר ולא כל כל כך טוב לציבור.

    משתמש אנונימיי |
    הגב