משבר הויזות: בישראל מאשימים את התקשורת האמריקאים באנטישמיות

בעקבות הפרסום ב"ניוזוויק" לפיו בכירים בקהילת המודיעין האמריקאית מתנגדים להקלות בהענקת ויזות לישראלים זאת בשל "הריגול הישראלי ברחבי ארצות הברית", תוקפים הבוקר בכירים בירושלים את הפרסום ומכנים את ההתנהלות האמריקאית סביב הענין "אנטישמית"

זעם בירושלים בעקבות כתבה באתר החדשות האמריקני "ניוזוויק" אודות ריגול ישראלי בארצות הברית: גורמים מדיניים אמרו אמש כי הפרסום, בו האשימו בכירים אמריקנים את ישראל ב"חציית קו אדום" באשר לריגול על אדמת ארצות הברית, הינו "שקרי ובעל ניחוח אנטישמי". שגרירות ישראל בוושינגטון הודיעה בתגובה לפרסום כי ישראל אינה מרגלת בשטח ארצות הברית, וכינתה את ההאשמות בכתבה "שקריות ומקוממות".

כזכור, בכתבה שפורסמה ב"ניוזוויק" צוטטו גורמי מודיעין אמריקנים בכירים, שהציגו את הריגול הישראלי על אדמת ארצות הברית כסיבה המרכזית לכך שגופי המודיעין האמריקניים מתנגדים למתן הקלות לישראלים בקבלת ויזה לארצות הברית. אותם גורמים הבהירו בדיונים סגורים בקונגרס האמריקני כי מבין ידידותיה של ארצות הברית בעולם, אף אחת אינה מתקרבת לישראל בכמות הריגול על אדמת ארצות הברית.

הבכירים האמריקנים הוסיפו כי הריגול הישראלי מתמקד בסודות טכנולוגיים של ארה"ב, וחלקו נעשה באמצעות ישראלים שמגיעים לארצות הברית כשליחים של חברות פרטיות העובדות מול חברות אמריקניות. אותם בכירים אמרו כי קהילת המודיעין האמריקנית מתנגדת בתוקף למתן הקלות לישראלים בהשגת ויזה לארצות הברית, שכן מדיניות כזו תגביר את פעולות הריגול של ישראל. אחד מהם אמר כי "זה מדהים שגם אחרי פרשת פולארד, התופעה הזו נמשכת".

בתוך כך, היום תגיע לירושלים היועצת לביטחון לאומי בבית הלבן, סוזן רייס, לסדרת פגישות מדיניות בנושא האיראני. רייס צפויה להיפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיא המדינה, שמעון פרס, והיועץ לביטחון לאומי, יוסי כהן. המחאה הישראלית החריפה על הפרסום ב"ניוזוויק" עשויה לעלות גם בשיחות עם רייס, אך הסיבה העיקרית שיועצתו הבכירה של הנשיא אובמה מגיעה לישראל היא כדי לדון בהסכם הגרעין ההולך ומתגבש בין איראן לבין המעצמות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.